دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد

دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد به گزارش ساسان گستر، وزیر نفت با اعلان اینکه دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد اظهار داشت: فاز اول خط لوله تابش تا بیست روز دیگر راه اندازی می شود


به گزارش ساسان گستر به نقل از فارس، جواد اوجی در برنامه شبکه خبری سیما اطمینان داد که دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد و برخی مسائلی که به ویژه از طرف رسانه های معاند شنیده می شود برای بر هم زدن آرامش مردم است.
وزیر نفت در ادامه از تامین کامل سوخت در همه  جایگاه های کشور آگاهی داد و اظهار داشت: مشکلی که وجود دارد این است تانکرهایی که از مناطق جنوبی کشور به سمت مرکز و شمال حرکت می کنند درگیر ترافیک های شدید هستند و رساندن محموله های سوخت را کند کرده است.
وی از نیروهای انتظامی درخواست کرد: مسیر تردد تانکرهای سوخت را سهل و آسان کنند و مردم هم برای تردد آسان تر این تانکرها همکاری کنند.
وی اضافه کرد: هم اکنون ترافیک های سنگین در مناطق شمال شرق خصوصاً استان های  خراسان رضوی و خراسان مرکزی و نیز استانهای شمالی وجود دارد.
به گفته این مسؤول باتوجه به تردد بیش از اندازه خودرو ها مصرف بنزین هم رکورد جدید 137 میلیون لیتر در روز را ثبت کرده است.
وی افزود: با اینحال با این افزایش مصرف سوخت غافلگیر نشدیم و تدابیر لازم برای تولید و ذخیره سازی بطور کامل انجام شده است.
اوجی تاکید کرد: هم اکنون تامین سوخت تمام جایگاه های کشور انجام شده و سوخت گیری بطور کامل در حال انجام می باشد.
*افتتاح فاز اول  خط لوله تابش
وزیر نفت با اعلان اینکه طبق قانون باید انتقال سوخت از مناطق جنوبی با خط لوله صورت گیرد، اظهار داشت: متأسفانه در دولت گذشته به اجرای این پروژه ها بی توجهی شده اما در دولت فعلی خط لوله انتقال سوخت از جنوب به مناطق مرکزی و شمال کشور طراحی شده است و طی 20 روز آینده فاز نخست خط لوله تابش به طول 460 کیلومتر از هرمزگان تا جنوب کرمان راه اندازی می شود. فاز بعدی آن طی دو تا سه سال آینده راه اندازی خواهد شد. طول کل این خط لوله 1500 کیلومتر است.
وی افزود: همین طور خط لوله موسوم به فارس نیز که از خط لوله تابش منشعب می شود، سوخت را به استان فارس انتقال می دهد که عملیات آن طراحی شده است.
اوجی از افزایش 15 میلیون لیتر تولید بنزین نسبت به ابتدای دولت سیزدهم آگاهی داد و اظهار داشت: برای تامین نیاز سوخت کشور هم تدابیر لازم انجام شده، پالایشگاه هایی هم بتازگی هم راه اندازی شد و پتروپالایشگاه هایی هم در دست راه اندازی است.
منبع:

1402/06/24
23:03:12
5.0 از 5 امتیاز
182
تگهای خبر: پالایشگاه , تولید , دولت , سوخت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات