قیمت نفت در مرز ۹۴ دلار

قیمت نفت در مرز ۹۴ دلار ساسان گستر: قیمت نفت به سبب نگرانی در مورد کمبود عرضه به بالاترین رقم در 10 ماه گذشته برابر با 93.93 دلار در هر بشکه رسیده و طی هفته گذشته افزایش حدود 4 درصدی را ثبت کرده است


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، به دلیل کمبود عرضه ناشی از کاهش تولید عربستان و خوشبینی ناشی از بهبود تقاضا در چین، قیمت نفت در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی به بالاترین رقم 10 ماه گذشته رسید و سومین هفته افزایشی را ثبت نمود.
هر بشکه نفت برنت با 23 سنت افزایش به 93.93 دلار در هر بشکه رسید. نفت خام آمریکا هم با 61 سنت افزایش به 90.77 دلار در هر بشکه رسید.
هر دو شاخص نفتی در بالاترین رقم 10 ماه گذشته معامله شدند، پنجمین روز متوالی افزایشی را رقم زدند. هر دو شاخص نفتی حدود 4 درصد طی هفته گذشته رشد قیمتی داشتند.
قیمت نفت همینطور در راه ثبت بیشترین افزایش فصلی (سه ماهه ای) از زمان حمله روسیه به اکراین در سه ماه نخست 2022 قرار دارد.
به گفته تحلیل گران سیتی ایندکس، از زمانیکه عربستان و روسیه تمدید کاهش تولید و عرضه 1.3میلیون بشکه ای خود برای 3 ماه دیگر تا آخر سال 2023 را اعلام کردند، نگرانی در مورد عرضه همچنان دلیل اصلی افزایش قیمت نفت به حساب می آید.
آمارهای بهتر از انتظار تولید صنعتی و خرده فروشی در چین هم در این هفته افزایش قیمت نفت را به دنبال داشته است و شرایط اقتصادی این کشور برای تقاضای نفت در باقی سالجاری خیلی مهم است.
آمارهای منتشره امروز نشان داد، فرآوری پالایشگاه های نفت چین حدودا 20 درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است.
از دیگر عوامل افزایش قیمت نفت، کم شدن تولید نفت آمریکا در هفته های اخیر عنوان شده است. به نظر می آید، به دلیل کاهش حدود 20 درصدی فعالیتهای حفاری در این کشور نسبت به اوج سال گذشته، رشد عرضه در آمریکا محدود شده است.
آمارهای بیکر هیوز، شرکت خدمات میادین نفتی امروز نشان داد، تعداد دکل های نفتی آمریکا در این هفته 2 دکل افزایش پیدا کرده و  به 515 دکل رسیده است که بیشترین تعداد از ماه آوریل به حساب می آید. با این وجود، در مقایسه با یک سال گذشته، تعداد سکوهای نفتی 84 دکل کاسته شده است.1402/06/26
09:13:58
5.0 از 5 امتیاز
234
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات