رئیس انجمن تولیدكنندگان شیرخشك نوزاد در گفت وگو با ساسان گستر خبرداد؛

تولید ۲۷ میلیون قوطی شیر خشک تا پایان مرداد

تولید ۲۷ میلیون قوطی شیر خشک تا پایان مرداد به گزارش ساسان گستر، رییس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد از تولید ۲۷ میلیون قوطی شیر خشک تا پایان مرداد آگاهی داد و اظهار داشت: نیاز سالانه بازار ۶۱ میلیون قوطی است.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، شیرخشک نوزاد یکی از کالاهای اساسی بوده که همچنان ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می کند. در چند هفته اخیر شیرخشک برخی نوزادان گرفتار نوسان قیمت شده بوده و داروخانه ها تعدادی محدود به فروش می رساندند؛ این در شرایطی است که هانی تحویل زاده، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد از تولید ۲۷ میلیون قوطی شیر خشک تا پایان مرداد اطلاع داد و به خبرنگار مهر اظهار داشت: نیاز سالانه بازار ایران به شیرخشک نوزاد ۶۱ میلیون قوطی است که میزان تولید در ۵ ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر بوده و تقریبا ۵۰ درصد نیاز کشور تولید شد.
وی اضافه کرد: با وجود این که تولیدکنندگان ارز مورد نیاز خویش را دریافت نکرده بودند تولید بی وقفه ادامه داشت و صنعتگران با اعتباری که نزد شرکتهای مادر مواد اولیه داشتند نیازمندی خویش را بدون انتقال ارز تأمین کردند.
وی از مذاکرات ثمربخش تولیدکنندگان با سازمان غذا و دارو برای تأمین ارز مورد نیاز اطلاع داد و اعلام نمود: بر مبنای قول هایی که مسؤولان این سازمان دادند تا هفته آینده ارز مورد نیاز شیرخشک نوزاد تأمین خواهد شد.
تحویل زاده در رابطه با ارز مورد نیاز تولید ۶۱ میلیون قوطی شیرخشک نوزاد خاطرنشان کرد: ۱۱۰ میلیون دلار برای تولید شیرخشک عادی و رگولار نیاز است و اگر به این عدد نیازمندی تولید شیرخشک های رژیمی و متابولیک را هم اضافه نماییم ارز مورد نیاز ۲۰۰ میلیون دلار خواهد بود.
وی اظهار داشت: بخشی از شیرخشک های رژیمی تولیدی و بخشی وارداتی است اما شیرخشک های متابولیک به صورت کامل وارد می شوند؛ ازاین رو ارزبری آنها بالا است.
رفع محدودیت تا ۴۵ روز آینده
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود افزایش تولید، محدودیت در بازار شیرخشک در چند هفته اخیر اعمال شده است، اظهار داشت: نظر شخصی بنده اینست که خانواده ها به علت ارزان بودن شیرخشک نسبت به غذای سفره نسبت به سال قبل مصرف بیشتری دارند.
وی در قسمتی دیگر از سخنان خود ضمن اشاره به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به این محصول اظهار داشت: نرخ شیرخشک پایین نگه داشته شده در حالیکه تولیدکنندگان پیشنهاد داده اند دولت یارانه تولید را به خانواده ها اختصاص دهند و در مقابل قیمت شیرخشک نوزاد آزاد شود.
وی اعتقاد دارد، ارز ترجیحی و پایین نگه داشتن قیمتها سبب می شود تا تولیدکننده سود لازم را نداشته و نتواند توسعه پیدا کند. هم اکنون هزینه های تولید از خرید ماشین آلات تا تأمین قوطی و کارتون بسته بندی بسیار افزایش پیدا کرده اما قیمت محصول نهایی که از جانب سازمان غذا و دارو و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تعیین می شود با افزایش ۲۰ درصدی بوده است.
تحویل زاده در انتها با عنایت به مثبت بودن مذاکرات تولیدکنندگان با سازمان غذا و دارو اظهار داشت: در صورت تخصیص ارز مورد نیاز تا ۴۵ روز آینده محدودیت فعلی بازار شیرخشک نوزاد رفع خواهد شد.
گفتنی است رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد ضمن رد برخی سخنان بازنشر شده وی در رسانه های خارجی فارسی زبان، تصریح کرد مردم اخبار در ارتباط با شیرخشک را از خبرگزاری های معتبر داخلی پیگیری کنند.


منبع:

1402/06/31
13:13:37
5.0 از 5 امتیاز
218
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , دلار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات