گمرك ایران اعلام كرد:

راه اندازی نخستین مرز رسمی پیله وری در كشور

راه اندازی نخستین مرز رسمی پیله وری در كشور به گزارش ساسان گستر نخستین مرز رسمی پیله وری كشور با حذف كولبری در مرز سیرانبند بانه در كردستان رسماً راه اندازی شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از گمرك ایران، نخستین مرز رسمی پیله وری با حضور استاندار كردستان، مدیر كل مركز واردات و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرك، مشاور رئیس كل گمرك ایران، مدیر كل گمركات استان كردستان و كارشناسان دفتر فن آوری اطلاعات گمرك در چارچوب دستورالعمل ساماندهی مبادلات مرزی هیأت وزیران راه اندازی شد.
️با افتتاح رسمی این مرز مبادلات مرزی با كارت الكترونیكی مرزنشینان انجام می گردد و با اجرایی شدن این طرح مقرر شده تا با ساماندهی مبادلات مرزی در كارت الكترونیكی مرزنشینان خدمات تخفیف گمركی در ازای هر نفر 500 هزار تومان در هر ماه را برای مرزنشینان شارژ كنند.
️براساس این طرح مقرر شده است كه كالاهای ترانزیتی از سایر مرزهای رسمی كشور بعد از طی تشریفات گمركی با لحاظ تخفیف های تعرفه ای به غرفه ها و بازارچه های مرزی منتقل و سپس مرزنشینان مشمول، با استفاده از سقف معافیت های ماهانه می توانند نسبت به خرید كالاهای ترانزیتی از غرفه های مذكور اقدام نمایند.
با اجرای این طرح، كولبری و حمل كالا بر دوش مرزنشینان در چارچوب ساماندهی مبادلات مرزی حذف و افراد مشمول این طرح پیله ورانی هستند كه با تخفیف های گمركی سود مناسب ماهیانه را كسب خواهند كرد.
پیش بینی می شود، با اجرای این طرح درآمد حاصل از پیله وری مستقیما عاید مرزنشینان شود كه این امر نقش بسزایی درارتقای معیشت مرزنشینان عزیز كردستانی خواهد داشت.
️بعد از اجرای تصویب نامه هیأت وزیران برای ساماندهی مبادلات مرزی مبادلات تجاری تنها از مرزهای رسمی واین بازارچه ها به رسمیت شناخته خواهند شد.
️این طرح با عنایت به تأكیدات ریاست محترم جمهوری در خصوص اجرایی شدن مصوبه پیله وری و حذف كولبری و حمل كالا بر دوش مرزنشینان و همینطور پیگیری های وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس كل گمرك ایران صورت گرفته است.
 

1396/12/08
21:55:42
5.0 از 5 امتیاز
4878
تگهای خبر: بازار , ترانزیت , كالا , گمرك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات