گزارش میدانی ایسنا از بازار ارز

صرافی ها: دلار و یورو نداریم!

صرافی ها: دلار و یورو نداریم! ساسان گستر: امروز نه در بازار آزاد و نه در صرافی های چهارراه استانبول و میدان فردوسی تهران، دلار یافت نمی گردد و صرافی های بانكی هم فقط به افرادی كه مجوز صرافی دارند، دلار را به قیمت ۴۷۹۰ تومان می فروشند.بر اساس گزارش میدانی خبرنگار ایسنا از صرافی های چهارراه استانبول تهران و میدان فردوسی كه یكی از مراكز اصلی فروش ارز در پایتخت به حساب می آید، هیچ یك از صرافی ها به مردم عادی یا مسافر حتی با عرضه پاسپورت و ویزا هم دلار و یورو نمی فروختند. این در حالی بود كه دلالان میدان فردوسی كه در اطراف این میدان ارزهای خارجی در دست دارند، دلار را ۴۸۰۰ تومان می فروختند. البته تعداد زیادی از همین افراد هم دلاری برای فروش نداشتند.

صرافی یكی از بانك ها در پایین تر از میدان فردوسی فقط به افرادی كه مجوز صرافی دارند، دلار به قیمت ۴۷۹۰ تومان می فروخت. جلوی این صرافی حجم زیادی از افرادی كه برای خرید دلار و یورو صف كشیده بودند، دیده می شد.

دلار و یورو فقط روی تابلوی صرافی ها!

در این میان تعدادی از صراف ها هم از نبود دلار برای عرضه گلایه داشتند. همینطور افرادی كه در میدان فردوسی كیف به دست، ارزهای خارجی می فروختند، یورو را ۵۹۰۰ تومان برای فروش قیمت گذاری كرده اند. تابلوی صرافی های اطراف میدان فردوسی هم قیمت فروش دلار آمریكا را ۴۸۰۰ تومان و قیمت خرید این ارز ۴۷۹۰ تومان نشان می داد اما تمام این صرافی ها همانطور كه گفته شد، نه دلاری برای فروش داشتند و نه یورو!

قیمت خرید یورو هم روی تابلوی صرافی ها ۵۷۸۴ تومان و قیمت فروش آن ۵۷۹۹ تومان بود. همینطور پوند انگلیس ۶۷۰۰ تومان برای خرید و ۶۸۵۰ تومان برای فروش قیمت گذاری شده است.

صرافی های میدان فردوسی در پاسخ به اینكه چرا دلار یا یورو عرضه نمی كنند، تنها یك كلمه جواب می دادند: "نداریم".

همچنین قیمت سكه بهار آزادی طرح جدید تا ساعت ۱۳ روی تابلوی صرافی ها برای فروش، یك میلیون و ۶۰۵ هزار تومان و برای خرید یك میلیون و ۵۷۵ هزار تومان درج شده بود. همینطور قیمت سكه نیم بهار آزادی ۷۷۵ هزار تومان و قیمت ربع سكه ۵۰۰ هزار تومان برای فروش لحاظ شده است. همینطور قیمت خرید سكه نیم ۷۵۰ هزار تومان و قیمت خرید سكه ربع بهار آزادی روی تابلوی صرافی ها ۴۷۰ هزار تومان درج شده است.
1396/12/21
14:19:55
5.0 از 5 امتیاز
4510
تگهای خبر: ارز , بازار , دلار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات