پرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی در بانك قرض الحسنه مهرایران

پرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی در بانك قرض الحسنه مهرایران ساسان گستر: بانك قرض الحسنه مهر ایران اعلام نموده كه به متقاضیان وام ازدواج كه در سامانه بانك مركزی ثبت نام كرده و این بانك بعنوان بانك عامل برایشان معرفی شده است، تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی پرداخت می كند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، بر مبنای بند «الف» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری، «به منظور پشتیبانی از ازدواج جوانان، بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران موظف است همه بانكها و موسسات اعتباری كشور را ملزم كند به اندازه سهم خود از مجموع كلیه منابع در اختیار پس انداز، جاری و سپرده قرض الحسنه بانكها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشاركت كرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.»
در بخشنامه اخیر بانك مركزی هم پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در اولویت نخست پرداخت تسهیلات قرض الحسنه قرار دارد و تمام بانكها و موسسات اعتباری ملزم به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از محل مجموع سپرده های قرض الحسنه پس انداز و جاری هستند. مبلغ این تسهیلات برای هر یك از زوجین ۱۵ میلیون تومان با دوره بازپرداخت پنج ساله (۶۰ ماهه) و نرخ كارمزد ۴ درصد است.
بانك قرض الحسنه مهرایران سال قبل با اجرای طرح ضربتی وام ازدواج، بالغ بر ۱۵ هزار و ۳۳۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه پرداخت كرد. این بانك طی یك دهه فعالیت خود بالغ بر ۲۷۰ هزار فقره وام قرض الحسنه ازدواج پرداخت كرده كه بیش از ۳۲ هزار فقره آن مربوط به سال ۱۳۹۶ است. البته تا پیش از این سقف وام ازدواج برای هر زوج ۱۰ میلیون تومان بود.
بنا بر این گزارش، افرادی كه امسال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت می كنند، مشمول سقف های مقرر در قانون جدید هستند.1397/01/20
22:19:15
5.0 از 5 امتیاز
4444
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات