خجسته: مبحث ارز را پیش بینی كرده بودیم، از زمین و آسمان و دریا قاچاق وارد می گردد

خجسته: مبحث ارز را پیش بینی كرده بودیم، از زمین و آسمان و دریا قاچاق وارد می گردد ساسان گستر: نماینده مردم همدان ضمن بیان انتقاداتی در مورد بازار ارز از رئیس مجلس خواست كه دو ساعت زمان برای بیان مطالبی در مورد فساد اقتصادی در اختیار وی قرار دهد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، امیر خجسته در تذكر شفاهی جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در تذكری به هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: سوال ارز و بانك چندین ماه پیش برای هیئت رئیسه فرستاده شد. ولی عملی و اجرایی نشد. این سوال در مورد ارز و مبحث بانكها از وزیر اقتصاد بود. هیئت رئیسه قسم خورده كه این را عملی كند.

وی اضافه كرد: ما اتفاق روز گذشته را شش ماه پیش پیش بینی كرده بودیم. در كمیسیون نتوانستند پاسخگو باشند گفتند كه تیم ارزی می آوریم، متاسفانه عملی نشد. هیئت رئیسه این مورد را در دستور قرار نداد و این اتفاق رخ داد. بحث ارز مبحث مهمی بود. حركات روز گذشته را از نمایندگان بپذیریم. این حس، احساس مردم و عصبانیت مردم بود كه از جانب نمایندگان به مسئولان بی كفایت اقتصادی به خصوص مدیران بانك مركزی اعلام گردید.

خجسته با انتقاد از نوسانات بازار ارز در هفته اخیر اظهار نمود: قیمت های اجناس و اقلام 40 و یا 45 درصد افزایش پیدا كرده است. باید این را از قبل پیش بینی می كردیم. از اینكه در صحن مطرح نشد گلایه دارم. موضوعی را هم به صورت كتبا هم حضورا خواهان شدم. اینكه دو ساعت وقت مجلس را غیرعلنی در اختیار ما قرار دهد كه به بحث مفاسد اقتصادی، سران فساد اقتصادی، موضوعات مربوط به بانك ها و مبحث ارز و اتفاقاتی كه در گمرك رخ می دهد و فاجعه است اختصاص دهیم و مسائلی را خدمت نمایندگان به صورت محرمانه مطرح كنم. اینها را در صداوسیما و مطبوعات كه نمی توان اعلام نمود.

نماینده مردم همدان خاطرنشان كرد: این دو ساعت زمان را از ریاست مجلس می خواهم كه این مسائل و فسادهایی را كه رخ داده را مطرح نماییم. به قوه قضائیه كتبا اعلام كردم. خدمت رئیس مجلس بودم ایشان هم نامه ای را كتبا به آیت الله آملی لاریجانی نوشتند كه مستندات جدی است، پیگیری شود. از زمین و آسمان و دریا قاچاق وارد می گردد. من این مورد را به سران سه قوه اعلام كردم. این دو ساعت را برای بیان این مسائل اختصاص دهید در غیر این صورت ناچارم با استفاده از مطبوعات این مسائل را مطرح كنم.
1397/01/22
14:52:38
5.0 از 5 امتیاز
4740
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , مجلس
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات