در مناقشه با بمباردیر؛

WTO به نفع برزیل رای داد

WTO به نفع برزیل رای داد ساسان گستر: در حكم مقدماتی سازمان تجارت جهانی، برزیل توانست پشتیبانی این سازمان را در شكایت خود بر ضد كانادا به دست آورد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهربه نقل از رویترز، در حكم مقدماتی سازمان تجارت جهانی، برزیل توانست پشتیبانی این سازمان را در شكایت خود بر ضد كانادا به دست آورد. برزیل مدعی شده بود كه كانادا سوبسیدهای غیرعادلانه ای به جت های سری سی شركت بمباردیر داده است.
این حكم نقش مهمی در مناقشه بین بمباردیر كانادا و رقیب اصلی آن، اِمبرائر برزیل، كه بیش از یك دهه به طول انجامیده است، ایفا می كند. بعد از این كه سنگین وزن اروپایی صنعت هوایی، ایرباس، توافق كرد اكثریت سهام برنامه هواپیماسازی كانادا را در دست بگیرد، اهمیت این پرونده بیشتر هم شد.
سلسو پرییرا، كه یك دیپلمات برزیلی در سازمان تجارت جهانی است، در مصاحبه تلفنی با رویترز اظهار داشت: آن چه كه امروز صورت گرفت برای برزیل بسیار اهمیت داشت؛ این یك پیروزی كوچك بود. حالا بازی واقعا شروع خواهد شد. ما از یك مانع مهم عبور كرده ایم.
برزیل سال قبل شكایت خود از كانادا را در سازمان تجارت جهانی آغاز كرد و اعلام نمود كه شركت بمباردیر ۳ میلیارد دلار سوبسید فدرال، استانی و محلی دریافت كرده است.
در حكم اولیه ای كه در مورد این پرونده صادر شد، پنل رسیدگی ۳ نفره سازمان تجارت جهانی اعتراضات كانادا به شكایت برزیل را وارد ندانست.
حالا این پنل پرونده برزیل و كانادا را در مورد سوبسیدهای اعلام شده مورد بررسی قرار خواهد داد و انتظار می رود تا سال آینده تصمیم نهایی در این زمینه اعلام گردد.


1397/01/29
23:03:55
5.0 از 5 امتیاز
4402
تگهای خبر: تجارت , شركت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات