كیان پور خبر داد:

ساماندهی بازار ارز وضعیت مسكن را بهبود می بخشد

ساماندهی بازار ارز وضعیت مسكن را بهبود می بخشد ساسان گستر: نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس، از بهبود وضعیت مسكن در آینده نزدیك اطلاع داد و اظهار داشت: ارسال پالس های مثبت از جانب مسئولان و برخورد با نرخ گذاری های سلیقه ای، وضعیت مسكن را بهبود می بخشد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از خانه ملت، مجید كیان پور با تاكید بر لزوم تسریع در ساماندهی بازار ارز، اظهار داشت: ادامه نابسامانی ارزی در بخش های مختلف اقتصاد، در مسكن به تدریج تاثیر گذار خواهد بود.
نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اضافه كرد: باید گزارش شفاف از وضعیت این بازار از جانب وزیر اقتصاد به مردم داده شود در حالیكه كه این مسئولیت به بانك مركزی واگذار شده است.
ساماندهی بازار ارز یكی از پارامترهای كاهش حجم حباب قیمت مسكن است
نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینكه ساماندهی بازار ارز یكی از پارامترهای كاهش حجم حباب قیمت مسكن می باشد، خاطرنشان كرد: دولت باید با عنایت به سخت شدن شرایط اقتصادی كشور با هر عاملی كه به تلاطم در اقتصاد منجر می گردد برخورد كند.
وی با تاكید بر اینكه روند نزولی قیمت مسكن بزودی آغاز می شود، اظهار داشت: با تخلیه حباب قیمت مسكن رشد معاملات و خروج از ركود ممكن می گردد كه این مورد نیازمند تشدید نظارت ها برای برخورد با اعمال نرخ گذاری های سلیقه ای در این بازار است.
بخش قابل توجهی از افزایش قیمت مسكن در ماه های گذشته كاذب بوده است
كیان پور ادامه داد: با عنایت به اینكه بخش قابل توجهی از افزایش قیمت مسكن در ماه های گذشته كاذب بوده و این گرانی به ایجاد حباب در قیمت مسكن و نهایتا ركود مجدد منجر شده بود این انتظار وجود دارد كه با از بین رفتن حباب نرخ ارز به تبع آن قیمت مسكن بازار از بلاتكلیفی خارج و رونق یابد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینكه جو روانی حاكم بر بازار وضعیت مسكن را در خواب عمیق فرو برده است، اظهار داشت: دوری از اظهارنظرهای غیركارشناسی مهم ترین اصل برای ساماندهی بازار مسكن می باشد.
وی با تاكید بر اینكه تیم اقتصادی دولت باید در مسیر بهبود وضعیت معیشت مردم گام بردارند، اضافه كرد: بیش از نیمی از حباب قیمت مسكن به دلیل برخی جوهای روانی ناشی از اظهارنظرهای غیرمنطقی مسئولان است.
بازار نیازمند پالس های مثبت است
كیان پور تصریح كرد: با ارسال پالس های مثبت و عملكردی به دور از شعار به صورت حتم وضعیت بازار مسكن از تب قیمتی دور شده و بهبود شرایط رخ خواهد داد.
نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان كرد: دولت بخصوص تیم اقتصادی آن باید در جهت بهبود وضعیت بازار مسكن كوشیده و در مسیر رشد معاملات با توقف گرانی ها گام بردارد.

1397/01/31
21:27:15
5.0 از 5 امتیاز
4659
تگهای خبر: ارز , بازار , دولت , مجلس
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات