سكه ۱۷۵ هزار تومان ارزان گردید

سكه ۱۷۵ هزار تومان ارزان گردید ساسان گستر: در بازار امروز سكه تمام طرح جدید ۱۷۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۷۴۰۰ تومان ارزان گردید كه دلیل اصلی آن كاهش نرخ دلار و كاهش قیمت طلا در بازار جهانی است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، در حالیكه در هفته های اخیر شاهد نوسانات ارز و التهاب بازار طلا و سكه بودیم و تقاضای خرید یافته بود، در ایام اخیر با پیش فروش اوراق سكه، از التهاب بازار كاسته شد و علل دیگری همچون كاهش قیمت جهانی طلا و قیمت ارز نیز، قیمت طلا را در بازار كاهش داد.

در این راستا محمد كشتی آرای - عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر- به ایسنا اظهار داشت: علت كاهش قیمت طلا و سكه در درجه اول كاهش قیمت دلار، در درجه دوم كاهش قیمت جهانی و در درجه سوم كاهش تقاضا با عنایت به نزدیك شدن به واگذاری سكه های نوبت دوم است.

وی درباره قیمت طلا در بازار امروز اظهار داشت: قیمت جهانی هر اونس طلا امروز ۱۲۴۲ دلار است كه به نسبت هفته گذشته ۱۴ دلار كاهش داشته است. با عنایت به نوسانات قیمت ارز و كاهش قیمت جهانی در هفته گذشته هم ما كاهش حدود ۱۷۵ هزار تومانی در قیمت سكه داشتیم و امروز سكه تمام طرح جدید دو میلیون و ۷۲۰ هزار تومان، سكه تمام طرح قدیم دو میلیون و ۵۷۰ هزار تومان است.

كشتی آرای اضافه كرد: نیم سكه با حدود ۷۰ هزار تومان كاهش قیمت، یك میلیون و ۳۰۵ هزار تومان و ربع سكه با كاهش حدود ۴۰ هزار تومانی، ۶۷۵ هزار تومان فروخته می گردد.

به گفته وی، سكه های یك گرمی ۴۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۲۲۹ هزار تومان قیمت دارد كه نسبت به هفته گذشته با ۷۴۰۰ تومان كاهش قیمت همراه شده است. همینطور هر مثقال طلای ۱۷ عیار ۹۹۰ هزار تومان داد و ستد می گردد.

این عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با اشاره به اینكه با عنایت به تحولاتی كه پیش رو داریم، قیمت ها حتی برای فردا هم قابل پیش بینی نیست، توضیح داد: قیمت های طلا و سكه تابع قیمت جهانی و قیمت ارز هستند و شناسایی كسانی كه چندین تن طلا خریداری نموده بودند تاثیر زیادی بر بازار نداشته است. اما واگذاری سكه اقدام مثبتی بود كه سبب كاهش قیمت شد.
1397/04/23
23:43:03
5.0 از 5 امتیاز
4558
تگهای خبر: ارز , بازار , دلار , فروش
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات