تامین مالی تولید یك هزار مگاوات برق توسط بانك صادرات ایران

تامین مالی تولید یك هزار مگاوات برق توسط بانك صادرات ایران ساسان گستر: بانك صادرات ایران با پرداخت تسهیلات و حمایت های مالی از واحدهای تولید كننده بزرگ برق كشور طی چند سال اخیر، زمینه تامین ۲۵۲۰ مگاوات انرژی مورد نیاز بخش های مختلف را فراهم نموده است.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر و به نقل از بانك صادرات ایران، مشاركت این بانك در احداث و راه اندازی طرح های بزرگ نیروگاهی كشور از ابتدای سال ۹۰ تا آخر سال ۹۶، تولید ۲۵۲۰ مگاوات برق در كشور را هدف گذاری كرده كه همزمان با بهره برداری از نیروگاه های «تولید برق گناوه مپنا»، «شركت انرژی گستر جم» و «شركت نیروگاه زواره اصفهان» به ترتیب در شهرهای بندر گناوه، یزد و زواره، ۱۵۰۰ مگاوات برق تولیدی به شبكه سراسری كشور پیوسته و با راه اندازی نیروگاه های «افق توسعه انرژی خلیج فارس»، «تعاونی توسعه انرژی رشد» و «مولد برق اسلام آباد» در شهر های سبزوار، اسلام آباد و زنجان هم ۱۰۲۰ مگاوات برق تولیدی این پروژه ها به شبكه برق كشور وصل خواهد شد.
بر اساس اعلام وزارت نیرو، كمبود برق كشور هم اكنون حدود پنج هزار مگاوات است كه با وارد مدار شدن طرح های تامین مالی شده بانك صادرات ایران، یك پنجم این كسری جبران خواهد شد.
بانك صادرات ایران بعنوان یك بانك موثر در حوزه تولید زیر ساخت های بزرگ مادر تخصصی و عمرانی كشور، طی سال های اخیر با پرداخت تسهیلات بیش از ۷۴۹ میلیون و ۱۱۲ هزار یورو به ۴ طرح، اعطای ۲۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار به یك طرح و همینطور تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال به یك طرح نیروگاهی، سهم بزرگی در راه اندازی پروژه های بزرگ ملی طی سال های اخیر داشته است.

صدور ماهانه نیم میلیون «سپهر كارت» جدید در شعب بانك صادرات
همچنین طبق اعلام روابط عمومی بانك صادرات ایران، مجموع تعداد كارت های صادره بانك صادرات ایران با عنایت به گستردگی شعب و عرضه خدمات متنوع بانكی در حال افزایش می باشد و این روند تنها برای كارت های سپهری كه قابلیت اتصال به همه حساب های سپهری و دریافت خدمات متنوع بانكی را دارد با تقاضای متوسط ۵۰۰ هزار عددی در هر ماه روبه رو است.
بنابر این گزارش، سپهر كارت های صادرشده توسط بانك صادرات ایران در اسفندماه ۹۶ بالغ بر ۵۶۴ هزار، در اردیبهشت ماه ۹۷ بیش از ۵۱۴ هزار و در خردادماه ۹۷ بیش از ۴۶۰ هزار عدد بوده كه مجموع آن ها از ابتدای اسفندماه ۹۶ تا آخر خرداد ۹۷ به یك میلیون و ۵۳۹ هزار عدد رسیده است.
طی همین ماه ها بیش از ۹۴۰ هزار انواع بن كارت و كارت هدیه توسط شعب این بانك صادر شده و به صورت كلی از ابتدای اسفندماه ۹۶ تا آخر خرداد، بالغ بر۲ میلیون و ۴۷۸ هزار انواع كارت های بانكی توسط این بانك صادر و در اختیار مشتریان قرار گرفته است.
بنابر این گزارش، تعداد كل كارت های سپهری فعال بانك صادرات ایران در انتها خردادماه ۹۷، معادل ۲۴ میلیون و ۵۵۸ هزار عدد است. بانك صادرات ایران با صدور و عرضه بیش از ۷۲ میلیون كارت الكترونیكی مبتنی بر خدمات بانكی به متقاضیان، رتبه نخست شبكه بانكی كشور را از این منظر به خود مختص كرده است.
این بانك با بیش از ۶۶۵ هزار پایانه فروش، نزدیك به ۵۱۴۰ خودپرداز و ۳۰۰۰ شعبه و باجه فعال در داخل كشور، دارای گسترده ترین شبكه عرضه دهنده خدمات بانكی است.

1397/04/26
14:24:21
5.0 از 5 امتیاز
4721
تگهای خبر: انرژی , بانك , تولید , صادرات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات