مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران اعلام كرد

مكاتبه با وزارت صنعت برای جایگزینی ۱۰ هزارتاكسی و۵۰۰۰ اتوبوس در تهران

مكاتبه با وزارت صنعت برای جایگزینی ۱۰ هزارتاكسی و۵۰۰۰ اتوبوس در تهران ساسان گستر: مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به آمادگی دستگاه های مختلف برای شروع سال تحصیلی اظهار داشت: از ابتدای آبان ماه تردد هرگونه خودروی آلاینده، كامیون، كامیونت و ون های فاقد معاینه فنی در كلانشهر تهران ممنوع می باشد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، كیومرث كلانتری در جلسه امروز كاهش آلودگی هوای استان تهران با مبحث طرح جداسازی آب و املاح در مخازن سوخت كه توسط یكی از مخترعان در این جلسه عرضه شد اظهار داشت: این طرح، طرح خوبی است كه دستگاه مربوطه قبلا تاییدیه های آن را صادر كرده بودند؛ بنا بر دستور استانداری قرار شد كه این طرح به صورت پایلوت از جایگاه های دولتی سوخت توسط شركت پخش فرآورده های نفتی اجرا شود.
وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست و استاندارد همینطور سازمان بهینه سازی مصرف سوخت نظارت می كنند و گزارش این دو جایگاه را در جلسه بعدی كارگروه مطرح می كنند تا اگر نتایج مثبت بود بتوانیم این طرح را به سایر جایگاه ها و مخازن تعمیم دهیم.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه بخش دیگری از جلسه امروز به مشكلات اتوبوسرانی و برنامه های این سازمان در نوسازی اختصاص پیدا كرد، خاطرنشان كرد: سازمان اتوبوسرانی اعلام نموده است كه ۷۶ درصد از اتوبوس های در حال فعالیت در تهران دارای سن مفید نیستند و فرسوده شده اند. برای نوسازی این اتوبوس ها نیازمند سرمایه گذاری هستیم.
كلانتری در ادامه تصریح كرد: حداقل ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس شهری باید به سازمان اتوبوسرانی اختصاص داده شود كه این مساله به صورت ملی پیگیری می گردد چراكه با عنایت به آلودگی هوا در تهران بخصوص در شش ماه دوم سال اتوبوس های فرسوده می توانند نقش تاثیرگذاری در این آلودگی داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران برای جایگزینی ۱۰ هزارتاكسی و ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس شهری مكاتبات لازم را با وزارت صنعت و معدن انجام می دهد، اظهار نمود: نتایج این مكاتبات در جلسه بعدی كارگروه اعلام خواهد شد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به لزوم استفاده از سوخت گاز در واحدهای صنعتی استان تهران اظهار داشت: تابحال ۱۴۴۲ واحد صنعتی تغییر سوخت داده اند و هم اكنون از سوخت گاز استفاده می نمایند. سایر واحدها و شهرك های صنعتی كه امكان وصل آنها به سوخت گاز است باید توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت پیگیری شود كه این واحدها هم گازسوز شوند.
كلانتری در ادامه با تاكید بر اینكه مراكز معاینه فنی باید توسط كارگروه های مربوط نظارت شوند، اظهار داشت: دستگاه های زیرربط حتما باید در نظارت های خود بر صدور برگه های معاینه فنی و لحاظ كردن آن در صدور كارت شناسایی و فعالیت دستگاه ها نظارت داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه در این جلسه دستگاه های ذی ربط از آمادگی خود برای شروع سال تحصیلی گزارش دادند، اظهار داشت: پیشنهادی برای اصلاح ساعت كاری در مهرماه توسط استانداری تهران تنظیم شده و به دولت پیشنهاد داده شده است. باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا ساعت كاری در مهرماه تغییر می كند یا خیر؟.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه در بخش دیگری از اظهاراتش بر لزوم همكاری دستگاه ها با هیات های مذهبی همزمان با شروع ماه محرم تاكید شد، اظهار داشت: دستگاه ها موظف می باشند كه با هیات های عزاداری همكاری كنند تا علاوه بر حفظ نظم، شأن هیات ها هم حفظ شود.
كلانتری افزود: از ابتدای آبان ماه تردد هرگونه كامیون، اتوبوس، كامیونت و ون و سایر خودروهای آلاینده ای كه فاقد معاینه فنی باشند در كلانشهر تهران ممنوع می باشد.
وی در انتها خاطرنشان كرد: بر رفع مشكلات آلودگی هوا و محیط زیست نیازمند سرمایه گذاری دستگاه های مربوطه و مردم باید برای رفع این مشكلات با محیط زیست همكاری كنند.1397/06/17
15:55:08
5.0 از 5 امتیاز
4466
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات