ستاری خبر داد

عرضه سرویس های جدید بیمه ای در حوزه دانش بنیان

عرضه سرویس های جدید بیمه ای در حوزه دانش بنیان ساسان گستر: معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به اینكه مذاكرات چهار سال قبل ما با صنعت بیمه در حوزه شركت های دانش بنیان ناموفق بود، خاطرنشان كرد: امروزه صنعت بیمه نگاه جدیدی به شركت های دانش بنیان دارند، چون كه این شركت ها می توانند خدمات ارزان تر و قابل دسترسی تری در حوزه بیمه عرضه كنند.به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، دكتر سورنا ستاری امروز در مراسم امضای تفاهم نامه میان این معاونت با بیمه مركزی با اشاره به اهمیت توسعه صنعت بیمه در بخش شركت های فناور اضافه كرد: سابقه همكاری و مذاكره ما با بخش های بیمه به چهار سال قبل برمی گردد، ولی متاسفانه نتیجه ای از این مذاكرات گرفته نشد.

وی با ابراز خرسندی از اینكه به تازگی صنعت بیمه پیشگام شده است تا با شركت های دانش بنیان وارد همكاری شود، اظهار نمود: بحث توسعه اقتصاد دانش بنیان بسترهای خاصی را می طلبد كه با امضای این تفاهم نامه بسترهای لازم برای توسعه بیمه در بخش های شركت های دانش بنیان تولید خواهد شد.

ستاری با تاكید بر اینكه شركت های دانش بنیان از دارایی های فیزیكی و تضامین لازم برای ادامه فعالیت های خود برخوردار نیستند، افزود: از این رو نیاز است تا با توسعه خدمات بیمه ای بتوانند علاوه بر بیمه خود محصولات آن ها بیمه شود، از این رو حوزه بیمه یكی از بخش های جدی ما است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: در سال های اخیر استارتاپ های مختلفی در حوزه بیمه شكل گرفته اند كه این شركت ها بازیگران جدیدی در این عرصه به شمار می روند و توانسته اند خیلی از فعالیت های بیمه ای را تحت الشعاع قرار دهند.

وی اظهار داشت: فعالیت این شركت ها علاوه بر آنكه نوآوری هایی در سطح شركت ها تولید كرده، باعث كاهش قیمت بیمه و دسترسی بیشتر مردم به بیمه شده است.

ستاری با اشاره به اینكه هم اكنون در صنعت بیمه نگاه بازتری برای پذیرش این بازیگران جدید بوجود آمده است، ابراز امیدواری كرد كه با امضای این تفاهم نامه بستر مناسبی برای ادامه حیات این شركت ها فراهم گردد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به توسعه خدمات "فین تك" تصریح كرد: هم اكنون تراكنش مالی این شركت ها 130 هزار میلیارد تومان است، چون كه در این حوزه بازیگرانی چون بورس و بانك وارد شده اند و در این بخش مبادرت به سرمایه گزاری نموده اند، چون كه آن ها می دانند خدمات عرضه شده از جانب این نوع شركت ها ارزانتر و قابل دسترسی تر خواهد بود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: امضای این تفاهم نامه علاوه بر عرضه سرویس های جدید بیمه ای، استارتاپ های جدیدی به حوزه بیمه وارد خواهند شد.1397/08/13
12:32:47
5.0 از 5 امتیاز
4425
تگهای خبر: ارز , بانك , تولید , خدمات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات