همتی اعلام كرد

برنامه های بانك مركزی برای دور زدن تحریم ها

برنامه های بانك مركزی برای دور زدن تحریم ها ساسان گستر: رئیس كل بانك مركزی ضمن اعلام برنامه و آمادگی سیستم بانكی برای دور زدن تحریم ها، تصریح كرد كه مدیران عامل بانك ها تمهیدات خاصی برای تامین سرمایه در گردش تولید به نحوی كه پاسخگوی شرایط ناشی از تفاوت نرخ ارز باشد را انجام دهند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در جلسه دوره ای با مدیران عامل بانك ها، با اشاره به فعالیت كارگروه مدیریت نقدینگی در بانك مركزی كه از اول مهر ماه تشكیل شده است، از مدیران عامل دعوت كرد كه برنامه ها و پیشنهادات خویش را در اختیار این كارگروه قرار دهند. ضمن اینكه به اقتضا به این جلسه دعوت خواهند شد.
رئیس كل بانك مركزی از مدیران عامل خواست تمهیدات خاص برای مدیریت بانك، به خصوص تامین سرمایه در گردش بخش تولید كشور و اختصاص منابع لازم به نحوی كه پاسخگوی شرایط ناشی از تفاوت نرخ ارز باشد را انجام دهند.
همتی همینطور بر مساعدت در تسهیل واردات و صادرات فعالان اقتصادی تصریح كرد.
طبق اعلام بانك مركزی، وی با اشاره به تحریم های شكست خورده آمریكا ضد نظام بانكی، این مورد را نشان اهمیت نقش بانك ها در اقتصاد كشور و تسهیل تجارت خارجی دانست و برنامه و آمادگی سیستم بانكی برای دور زدن تحریم ها و تداوم خنثی سازی فشار آمریكا را اعلام نمود.
رئیس كل بانك مركزی در این جلسه ضمن تشریح اقدامات بانك مركزی در زمینه مقابله با تحریم ها از بانك های كشور خواست فراتر از گذشته با تمام توان و بكارگیری تجارب خود در دور قبلی تحریم ها نسبت به حفظ و تقویت روند تجارت خارجی و انتقالات مالی اقدام نمایند.
همتی ضمن تشكر از شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا و اعتماد آنها در اعطای اختیارات لازم به بانك مركزی، ابراز امیدواری كرد كه با هماهنگی ستاد اقتصادی دولت خصوصاً وزارت امور اقتصادی و دارایی مبحث مهم و حساس اصلاح نظام بانكی را با تدبیر و احتیاط و به نحو اطمینان بخش پیش ببرد.
وی تصریح كرد حل مشكل ناترازی و ساختار مالی نظام بانكی كه در طول سال های متوالی شكل گرفته است نیاز به تدبیر و حل آن در طول زمان دارد و ابراز امیدواری كرد با همكاری خود بانك ها بتوان آنرا به سامان رساند.1397/08/15
15:03:48
5.0 از 5 امتیاز
4448
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات