علیرغم افزایش ذخایر نفت آمریكا؛

كاهش قیمت نفت

كاهش قیمت نفت به گزارش ساسان گستر روز چهارشنبه با تولید شك و تردیدهایی در مورد توافق اوپك و روسیه برای تمدید توافق كاهش تولید خود تا آخر ۲۰۱۸، و گزارش افزایش چشمگیر ذخایر انبارهای نفت خام آمریكا، قیمت های نفت افت كرد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز چهارشنبه با تولید شك و تردیدهایی در مورد توافق اوپك و روسیه برای تمدید توافق كاهش تولید خود تا آخر ۲۰۱۸، و گزارش افزایش غافلگیركننده ذخایر انبارهای نفت خام آمریكا، قیمت های نفت افت كرد.
قیمت قراردادهای پیش خرید نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریكا (دابلیوتی آی) در ساعت ۱۵: ۱۷ دقیقه به وقت تهران به بشكه ای ۵۷. ۷۴ دلار رسید كه ۲۲ سنت یا ۰. ۳ درصد نسبت به قیمت بسته شده قبلی خود كاهش داشت.
قیمت نفت برنت، بنچ مارك جهانی قیمت نفت هم با ۲۲ سنت كاهش به بشكه ای ۶۳. ۳۹ دلار رسید.
تاجران می گویند دابلیوتی آی با گزارش موسسه سوخت آمریكا در روز سه شنبه كه نشان می داد ذخایر انبارهای نفت آمریكا در هفته منتهی به ۲۴ نوامبر با ۱. ۸ میلیون بشكه افزایش به ۴۵۷. ۳ میلیون بشكه رسیده است، تحت فشار قرار گرفت و افت كرد.
در اواخر روز چهارشنبه به وقت آمریكا (صبح پنج شنبه به وقت تهران) داده های رسمی ذخایر انبارهای نفت آمریكا منتشر خواهد شد.
همچنین آغاز به كار تدریجی خط لوله كی استون از روز سه شنبه و انتقال مجدد نفت خام كانادا به آمریكا هم بر افت قیمت نفت خام آمریكا تاثیر گذاشت.
روز چهارشنبه وزیران نفتی از سازمان كشورهای صادر كننده سوخت و سایر تولیدكنندگان بزرگ آغاز به گردهم آمدن در وین كرده اند تا روز آینده در مورد تمدید توافق كاهش تولید روزانه ۱. ۸ میلیون بشكه ای خود بحث كنند. این توافق در افزایش ۴۰ درصدی قیمت ها از نیمه امسال تا كنون موثر بوده است.
انتظار می رود كه تولیدكنندگان نفت در دیدار روز پنجشنبه خود بر سر تمدید توافق كاهش تولید خود، توافق كنند. اما مدت زمان تمدید توافق همچنان مورد سوال باقی مانده است و این بازارها را مضطرب نگه داشته است.
منابع اوپك روز سه شنبه اعلام نمودند كه احیانا در اجلاس اوپك در وین كاهش تولیدات تا آخر ۲۰۱۸ تمدید خواهد شد اما گزینه ای برای بازنگری این توافق در ماه جون اضافه خواهد شد.
عدم تمایل برای یك تمدید قدرتمند، بیشتر از سوی روسیه بوجود آمد چون كه این كشور نگران بود كه تمدید طولانی مدت توافق سبب داغ شدن بیش از اندازه بازارها شود و أین سبب تقویت ناپایدار واحد پول روسی، روبل شده كه این می تواند به صادرات این كشور صدمه بزند.
همچنین افزایش قیمت ها می تواند سبب افزایش تولید آمریكا كه در حال حاظر هم به طور قابل توجهی اوج گرفته است شود كه این تا حدی كاهش تولیدات اوپك را جبران می كند.
 

1396/09/08
19:49:39
5.0 از 5 امتیاز
4905
تگهای خبر: آمریكا , بازار , سوخت , نفت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات