هوشمند شدن كارت بازرگانی تعاون

هوشمند شدن كارت بازرگانی تعاون به گزارش ساسان گستر، به نقل از تسنیم عضو هیئت رئیسه اتاق تعاون ایران در مراسم رونمایی از سامانه یكپارچه كارت بازرگانی هوشمند اظهار داشت: این سامانه، طی تفاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه میان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی با وزارت صنعت، معدن وتجارت و اتاق تعاون رسمیت پیدا كرد.


 سید محمد كریمی، عضو هیئت رئیسه اتاق تعاون ایران در مراسم رونمایی از سامانه یكپارچه كارت بازرگانی هوشمند كه امروز با حضور بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران، ماشاالله عظیمی دبیر كل اتاق تعاون و جمعی از تعاون گران و نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در محل اتاق تعاون برگزار شد گفت:با ظهور فناوری اطلاعات و توسعه روزافزون این فناوری در ابعاد خرد و كلان، بسیاری از محدودیت های موجود در زندگی روزمره بشر رفع شده است یكی از فناوری های نوین وكارآمد در این زمینه، كارت های هوشمند می باشند.
 وی ادامه داد:امروزه در بسیاری از نقاط جهان استفاده از كارت های هوشمند رایج است . در كشورمان چند سالی است كه به اهمیت وجود كارت هوشمند پی برده شده است و در پرژوه های ملی ازقبیل كارت های سوخت، كارت های هوشمند پایان خدمت، گواهینامه های رانندگی و غیره، شاهد توسعه آن هستیم یكی از پروژه های مهم در این زمینه پروژه كارت بازرگانی هوشمند است كه در حال حاضر در سراسر كشور راه اندازی شده و درحال بهره برداری می باشد.
عضو هیئت رئیسه اتاق تعاون ایران بیان كرد: وجود كارت بازرگانی هوشمند در كشور موجب بهره گیری بازرگانان از فناوری های روز شده و سبب از بین رفتن بسیاری از محدودیت های زمانی، مكانی می شود .بسیاری از مراجعات حضوری كاهش می یابد، سرعت فرآیند ها بالاتر رفته و از معطلی و زمان های انتظار كاسته می شود.قطعا وجود كارت های بازرگانی هوشمند از زیرساخت های كلیدی مورد نیاز بخش بازرگانی با چشم انداز رونق اقتصادی بالا و ورود به دروازه های جهانی می باشد.
 كریمی افزود:سامانه یكپارچه كارت بازرگانی هوشمند ، یكی از پروژه های موفق ملی درحوزه بازرگانی كشوراست كه هم اكنون درسراسر كشور در حال بهره برداری می باشد سامانه مذكور طی تفاهم نامه ای سه جانه، میان اتاق بازرگانی،صنایع،معادن وكشاورزی ایران با وزارت صنعت،معدن وتجارت و اتاق تعاون ایران، در سراسر كشوررسمیت یافت.
 وی ادامه داد:راه اندازی سامانه یكپارچه كارت هوشمند بازرگانی اتاق تعاون ایران باتوجه به حساسیت های امنیتی، وسهولت در روند صادرات و واردات كالا و راحتی بازرگانان از ابتدای مهرماه سال ۱۳۹۵ با همكاری واحد سامانه كارت هوشمند اتاق بازرگانی و صنایع، معادن و كشاورزی ایران آغاز بكار نمود كه در ابتدا دریافت سیستمی گواهی ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم در دستور كار قرار گرفت و در ادامه روند اجرایی صدور و چاپ كارت جهت اتاقهای كشور بوقوع پیوست.
 كریمی در بیان اصلاح ساختار سامانه كارت هوشمند بازرگانی افزود:بررسی پرونده ها و ایجاد فایل های الكترونیكی ،ایجاد بانك اطلاعاتی اعضاء و كدگذاری پرونده ها،ایجاد حساب كاربری و راه اندازی ارتباط سیستمی با كاربران اتاقهای كشور،بروز رسانی و تكمیل فرمهای صدور و تمدید كارت بازرگانی و عضویت،بروزرسانی پرونده كاربران اتاق های كشورو برگزاری ۲ مرحله آموزش مالی و آشنایی با سامانه كارت هوشمند بازرگانی جهت اتاقها است.
 عضو هیئت رئیسه اتاق تعاون ایران در توضیح این كار گفت:بازرگانانی كه برای اولین بار میخواهند كارت عضویت و بازرگانی دریافت نمایندمیبایست از طریق سایت http://cscs.ir وارد شده و درخواست كارت بازرگانی و عضویت نمایند.
وی ادامه داد:پس از ورود اطلاعات نام كاربری بهمراه كلمه عبور به تلفن همراه بازرگان پیامك می گردد سپس بازرگان می تواند با وارد نمودن كد كاربری به سامانه وارد شود. سه نوع كارتابل موجود می باشد: ۱- كارتابل بازرگانان ۲- كارتابل كاربران ۳- كارتابل چاپ.در قسمت كارتابل بازرگانان ، ابتدا كلیه اطلاعات بازرگان می بایست وارد گردد و نسبت به اخذ مفاصا حساب بیمه و مالیات ، گواهی عدم سوء پیشینه، دریافت فرم الف و د اقدام نماید سپس نسبت به بارگذاری پاسخ ها در قسمت های تعیین شده اقدام نماید.
كریمی بیان كرد: پس از بارگذاری كامل كلیه موارد به كارتابل كاربران انتقال می یابد كه در این قسمت كاربر اتاق نسبت به بررسی پرونده و تایید نهایی و ارسال پرونده جهت امضاء الكترونیكی اقدام نموده و پس از اخذ امضاء به كارتابل سازمان صنعت، معدن تجارت انتقال می یابد. پس از امضاء سازمان پرونده به كارتابل چاپ ارسال گردیده و عملیات چاپ صورت می گیرد . پس از چاپ كارت در اتاق تعاون ایران كارتها از طریق پست سفارشی به آدرس اتاق های استانها ارسال می گردد.
1396/04/27
22:24:32
5.0 از 5 امتیاز
5186
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات