ویزاكارت و مستركارت در روسیه جایگزین می شوند؟

ویزاكارت و مستركارت در روسیه جایگزین می شوند؟ به گزارش ساسان گستر به نظر می آید كه روسیه می خواهد در جهت مقابله با تحریم های بانكی و اقتصادی ایالات متحده آمریكا ضد خود، سازوكار جدیدی را جایگزین كارت های اعتباری ویزا و مستركارت كند.به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، بانك مركزی روسیه اخیرا با انتشار اطلاعیه ای خطاب به بانك های فعال در این كشور از آنها درخواست كرده است كه به دنبال سازوكار جدید و كارت های اعتباری جایگزینی باشند تا بدان وسیله دارندگان كارت های اعتباری ویزاكارت و مستركارت كه احیانا دیگر قادر نخواهند بود بوسیله آن به پرداخت های بین المللی خود در این كشور ادامه دهند، بتوانند از سیستم های جایگزین و بهتری بهره مند شوند.

دولت ایالات متحده آمریكا روسیه را سال قبل به افترا اقدامات مداخله گرانه سیاسی در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی و برخی دیگر از اختلافات سیاسی میان این دو كشور تحت فشار قرار داد و تحریم های اقتصادی مختلف و جدیدی شامل تحریم های نظام بانكی و سیستم های پرداختی را ضد این كشور وضع كرد.

این در حالیست كه خیلی از كاربران روسی و دارندگان ویزاكارت و مستركارت در این كشور اعلام نمودند كه تحت تاثیر تحریم های آمریكا دیگر نمی توانند از این كارت های اعتباری بین المللی استفاده كنند. روسیه هم در واكنش به این اقدام، سیستم پرداخت ملی را تحت عنوان Mir payment در این كشور توسعه داد تا كاربران بتوانند بدون هیچ مشكلی در محیط اینترنت به پرداخت های بین المللی خود ادامه دهند.

بر اساس گزارش راشا تودی، در ماه ژوئن سال جاری میلادی بالغ بر ۳۷ میلیون كارت اعتباری سیستم پرداخت ملی روسی موسوم به Mir cards صادر گردیده است.
1397/09/17
15:04:16
5.0 از 5 امتیاز
4265
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات