دلار در بازار گران گردید، در بانك ارزان

دلار در بازار گران گردید، در بانك ارزان ساسان گستر: در صورتی كه نرخ دلار در صرافی بانك ها امروز (هفتم بهمن) با افزایش همراه بود، بانك ها نرخ خرید این نوع ارز را نسبت به روز قبل كاهش دادند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، بانك مركزی از نیمه نخست امسال مجوز خرید ارز همچون دلار و یورو را به بانك ها داد و بانك ها از همان زمان نسبت به خرید این ارزها اقدام كردند؛ هرچند كه رقم خرید ارز در ابتدا از طرف بانك ها بسیار پایین تر از بازار آزاد بود اما به تدریج بانك ها قیمت خرید دلار را افزایش دادند و به قیمت بازار نزدیك كردند.
نزدیك شدن نرخ دلار در بانك ها و بازار آزاد به گونه ای بود كه گاهاً نرخ خرید دلار در بانك بالاتر از بازار آزاد بود. همانطور كه روز گذشته باز بانك ها هر دلار آمریكا حدود ۲۰۰ تومان گران تر از صرافی های بانكی خریدند.
اما امروز با وجود افزایش قیمت دلار و یورو در صرافی های بانك ها نسبت به روز گذشته، بانك ها نرخ خرید دلار را كاهش داده و هر دلار آمریكا را ۱۱ هزار و ۶۸۳ تومان می خرند.
از طرف دیگر نرخ خرید یورو در بانك ها امروز ۱۳ هزار و ۳۳۱ تومان اعلام شده و قیمت پوند انگلیس ۱۵ هزار و ۴۳۳ تومان است.
این در شرایطی است كه برمبنای اعلام بانك مركزی تا ساعت ۱۲ امروز، نرخ خرید دلار در صرافی های بانك ها ۱۱ هزار و ۷۴۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۱ هزار و ۷۹۰ تومان است.
در این صرافی ها هر یورو باز با قیمت ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری و ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته می شود.
از طرف دیگر شعب ارزی بانك های عامل ارز مسافرتی می توانند در صورت تكمیل بودن مدارك مسافران تا سقف ۵۰۰ یورو برای كشورهای همسایه و مشترك المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر كشورها به متقاضیان ارز ارائه نمایند.
برمبنای اعلام شعب این بانك ها، امروز هر یوروی مسافرتی ۱۳ هزار و ۷۲۱ تومان بدون احتساب كارمزد به متقاضیان نمایش می شود كه این رقم با احتساب كارمزد بانك مركزی و بانك عامل به حدود ۱۴ هزار تومان می رسد.1397/11/07
07:50:19
5.0 از 5 امتیاز
4214
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بازار , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات