دستمزدها در انگلیس به بالاترین سطح ۷ سال اخیر می رسد

دستمزدها در انگلیس به بالاترین سطح ۷ سال اخیر می رسد ساسان گستر: نتایج یك نظرسنجی جدید نشان داده است شركت های انگلیسی برای پشتیبانی از كاركنان خود در زمان سپس بریگزیت، بیشترین افزایش دستمزد از سال ۲۰۱۲ را خواهند داشت.


به گزارش ساسان گستر به نقل از رویترز، موسسه توسعه و منابع انسانی انگلیس دریافته است كه شركت های انگلیسی در نظر دارند امسال بطور متوسط سطح دستمزدها را ۲.۵ درصد بالا برند. این افزایش با هدف پشتیبانی از كاركنان انگلیسی در زمان خروج این كشور از اتحادیه اروپا و تقویت بازار كار صورت می گیرد.
با وجود رسیدن سطح سرمایه گذاری های تجاری به پایین ترین میزان خود از سال ۲۰۱۲، نرخ بیكاری انگلیس حالا در پایین ترین سطح خود از دهه ۱۹۷۰ میلادی قرار گرفته است. گرتان ولیگ، یكی از سیاستگذاران بانك مركزی انگلیس در همین رابطه گفت دست كارفرمایان انگلیسی برای انتخاب كارمند جدید سپس بریگزیت باز تر خواهد شد.
آمارهای انتشار یافته دولت انگلیس نشان داده است پایین بودن نرخ تورم یكی از انگیزه های اصلی كارفرمایان برای افزایش بیشتر از ۲ درصدی سطح دستمزدها است. در سال های اخیر، افزایش اندك سطح دستمزدها یكی از اصلی ترین دلیلهای افزایش شمار جمعیت فقیر انگلیس عنوان شده است و قدرت خرید كاركنان انگلیسی با وجود افزایش دستمزدها هنوز پایین تر از قدرت خرید ان ها در ۱۰ سال قبل است.
هم اكنون ۳۲.۳۹ میلیون شاغل در انگلیس وجود دارد كه ۴۴۰هزار نفر بیشتر از مدت مشابه سال قبل است. این بدان معناست كه ۷۵.۶ درصد از جمعیت انگلیس مشغول به كار هستند. حدود ۸.۶۵ میلیون انگلیسی ۱۶ تا ۶۴ ساله وجود دارند كه از نظر اقتصادی غیر فعال هستندكه ۷۲هزار نفر كمتر از نوامبر سال قبل و ۲۰۰هزار نفر كمتر از مدت مشابه سال قبل است.
در عین حال این موسسه انگلیسی گفته است كاركنان بخش دولتی نباید انتظار داشته باشند كه دستمزدشان به اندازه كاركنان بخش خصوصی افزایش یابد و افزایش دستمزد آنها احیانا حدود ۲ درصد خواهد بود.
1397/12/02
19:13:28
5.0 از 5 امتیاز
4375
تگهای خبر: بازار , بانك , بانك مركزی , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات