اوضاع بورس در هفته جاری چگونه بود؟

ریزش قیمت سهام در بورس تهران

ریزش قیمت سهام در بورس تهران ساسان گستر: در حالی كه در هفته های گذشته قیمت سهم ها در بورس تهران با رشد فزاینده ای رو به رو بود، در خلال پنج روز كاری این هفته قیمت ها روند كاهشی را تجربه كردند؛ به صورتی كه در ایام ابتدایی هفته قیمت سهام گروه خودرو، فلزات اساسی و نفتی عموما كاهشی بود و این روند برای گروه خودرو تا روزهای پایانی هفته هم ادامه داشت.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، در پنج روز كاری بورس تهران در این هفته شاخص كل بازده نقدی و قیمتی مخالف هفته های گذشته با روند كاهشی مواجه گردید. در ابتدای این هفته دماسنج بازار سرمایه در تراز ۹۵ هزار و ۹۲۹ قرار داشت اما در دو روز ابتدایی هفته شاخص كل با كاهش همراه شد. این در حالی بود كه در روزها و هفته های گذشته نماگر بازار سهام بارها كانال شكنی كرده و توانسته بود در روند بی سابقه ای در طول چند سال قبل به نیمه كانال ۹۸ هزار واحدی برسد.
در هفته های گذشته عواملی مانند رشد قیمت جهانی فلزات و نفت توانسته بود به افزایش قیمت سهم ها در گروه های فلزات اساسی و نفت ها كمك نماید و از سویی رشد قیمت دلار سبب افزایش سود شركت هایی شده بود كه مواد اولیه خویش را وارد می كنند و با ارزهای خارجی سر و كار دارند.
كارشناسان معتقدند این عوامل تا آخر سال به قوه خود باقی می ماند و حتی تعدادی امیدوارند كه شاخص كل عدد ۱۰۰ هزار واحد را رد كند. آن ها معتقدند افت های هفته گذشته مقطعی بود و اگر اتفاق غیر قابل انتظاری رخ ندهد شرایط بنیادی شركت ها برای رشد بازار فراهم است.
اما در خلال روزهای اخیر معاملاتی بورس تهران قیمت سهم ها در گروه فلزات اساسی، نفت و خودرو با كاهش رو به رو شد. در عین حال در اواسط هفته روند تعداد زیادی از سهم ها دوباره با افزایش مواجه گردید ولی بیشتر خودرویی ها تا آخر هفته افت قیمت را ادامه دادند؛ هر چند كه این افت عموما كمتر از یك درصد بود.
در طی معاملات بورس تهران در پنج روز گذشته شاخص آزاد شناور بیش از ۲۰۰۰ واحد افت كرد و به رقم ۱۰۲ هزار و ۹۹۷ رسید. این در شرایطی است كه در چهارشنبه ۶ دی ماه جاری این رقم به ۱۰۵ هزار و ۳۳۸ می رسید.
همچنین شاخص بازار اول در این مدت افت ۱۴۸۱ واحدی را تجربه نمود و تا عدد ۶۸ هزار و ۶۹ واحدی پایین رفت. شاخص بازار دوم هم با ۳۷۶۶ واحد افت تا رقم ۲۰۴ هزار و ۶۵۴ كاهش پیدا كرد. شاخص صنعت هم در پنج روز گذشته ۱۸۲۱ واحد افت كرد.1396/10/14
20:19:04
5.0 از 5 امتیاز
4510
تگهای خبر: بازار , سهام , شركت , نفت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات