چین برای اولین بار اجازه ورود شركت های خارجی به بورسش را داد

چین برای اولین بار اجازه ورود شركت های خارجی به بورسش را داد به گزارش ساسان گستر شركت های انگلیسی بعنوان اولین میهمانان خارجی وارد بورس شانگهای خواهند شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از شین هوا، فیلیپ هاموند، وزیر خزانه داری انگلیس میزبان هو چون هوا، معاون نخست وزیر چین بود تا رسماً شروع به كار یك بورس جدید مشترك را اعلام نماید. با توافق دو كشور برای اولین بار در تاریخ چین اجازه ورود شركت های خارجی به بورس چین برای عرضه سهام خود داده می شود و شركت های انگلیسی اولین شركت های خارجی خواهند بود كه می توانند سهام خویش را در خاك اصلی چین عرضه كنند.
بورس مشترك لندن و شانگهای كه جهت راه اندازی آن چهار سال مذاكره صورت گرفته است شركت های انگلیسی و چینی را قادر می سازد كه به صورت دوجانبه مبادرت به عرضه سهام خود در بازار بورس لندن و شانگهای كنند. البته ورود به این بورس برای جذب سرمایه هم اكنون برای همه شركت ها ممكن نیست و آنها باید تاییدیه های لازم را كسب كنند.
انگلیس اعلام نموده است تنها شركت های دارای ارزش بیشتر از ۲۰ میلیارد یوان (۲.۹ میلیارد دلار) اجازه عرضه سهام خود در بورس لندن را دارند و این مساله بدان معنا است كه ۲۶۰ شركت از ۱۵۰۰ شركت حاضر در بورس شانگهای واجد شرایط برای عرضه سهام خود در لندن هستند. شركت چینی "هوآتای" اولین شركتی بود كه سهام خویش را در لندن عرضه نمود.
راه اندازی سیستم جدید بعنوان گامی برای توسعه روابط مالی بین انگلیس با دومین اقتصاد بزرگ جهان تلقی می شود كه بخصوص با عنایت به در پیش بودن مهلت زمانی مقرر برای خروج این كشور از اتحادیه اروپا اهمیت دارد.
مدیران بورسی چین كه امسال شاهد یكی از بدترین عملكردهای بورس این كشور در سال های اخیر بوده اند دستیابی به سطح ۱۷ تریلیون دلاری تا سال ۲۰۳۰ را هدف گذاری كرده اند. هاموند پیشتر در ماه آوریل از تمایل شركت های انگلیسی برای توسعه فعالیت هایشان در چین و ایفای نقش پررنگ تر در طرح جاده و كمربند این كشور اطلاع داده بود.1398/03/28
13:45:35
5.0 از 5 امتیاز
4497
تگهای خبر: ارز , بازار , دلار , سهام
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات