رئیس سازمان بورس:

دانشجویان سفیران لیگ ستارگان شدند

دانشجویان سفیران لیگ ستارگان شدند به گزارش ساسان گستر رئیس سازمان بورس با اشاره به برگزاری لیگ ستارگان بورس اظهار داشت: تحلیل تكنیكال، تحلیل فاندامنتال و روانشناسی بازار است كه سبب موفقیت یك سرمایه گذار می شود باید بدانیم كه مجموعه ای از توانمندی ها یك سرمایه گذار را موفق می كند.به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، شاپور محمدی در مراسم اختتامیه لیگ ستارگان بورس، اظهار داشت: لیگ ستارگان بورس برای بازار سرمایه رویدادی پرارزش به حساب می آید و یكی از مهمترین ابزارهای فرهنگ سازی است. باید توجه كرد كه فرهنگ سازی با آموزش های آكادمیك و دانشگاهی تفاوت اساسی دارد و بخشی از آموزه های بازارهای مالی تنها از راه تجربه منتقل می شود البته باید تاكید كنم فرهنگ سازی و آموزش های كلاسیك مكمل یكدیگرند.

رئیس سازمان بورس اضافه كرد: لیگ ستارگان بورس یكی از اقداماتی است كه همواره مورد توجه نهاد ناظر است و تلاش می نماییم مسیر برگزاری این رویداد هموار باشد، البته فرهنگ سازی در بازار سرمایه محدود به لیگ ستارگان نیست. فرهنگ سازی در اركان بازار سرمایه همچون بورس كالا، بورس انرژی، بورس تهران، سمات و شركت اطلاع رسانی و خدمات بورس پیگیری شود. لیگ ستارگان بورس امسال شاهد رشد كمی ۹۰ درصدی بود و از بعد كیفی هم به شكل بین المللی برگزار گردید. ۶۵ تیم از دانشگاه های ایران و چهار كشور عمان، تركیه، سوریه و عراق در این رویداد حضور داشتند و ۳۰۰ دانشجو طی مدت ۵۰ روز رقابت كردند، این دانشجویان همگی برندگان سومین لیگ ستارگان بورس هستند.
رئیس سازمان بورس با اشاره به اینكه در این رویداد رقابت سالم اصل اول به حساب می آید، اضافه كرد: كسب ثروت از راه اطلاعات نهان اقدام صحیحی نیست، بلكه به دست آوردن درآمد سالم و صحیح هنر است. در این راستا رویداد حاضر، تجربه كسب سالم ثروت بود. داد و ستد صحیح در بازار سرمایه به شاخص های گوناگونی همچون رعایت قوانین و مقررات، دانش مالی، اخلاق سرمایه گذاری، روان شناسی، تحلیل مناسب و اتخاذ استراتژی صحیح وابسته است و همه این عوامل در كنار هم یك سرمایه گذاری موفق را می سازند و لیگ ستارگان بورس یكی از طریق های آموختن مجموعه ای از این توانمندی هاست.

وی با تاكید بر اینكه بازار سرمایه به توانمندی های مختلف نیاز دارد، اضافه كرد: بازار سرمایه در هر شرایطی استراتژی خاص خویش را می طلبد و استفاده از توانایی ها به تجربه نیاز دارد، البته بطور قطع علم هم جایگاه خویش را دارد.

دبیر شورایعالی بورس به پیام «پاول اندروز» دبیركل آیسكو اشاره نمود و اظهار داشت: پیام دبیركل آیسكو قوت قلب نهاد بازار سرمایه بود و من از ایشان قدردانی می كنم. نتایج مثبت كسب شده در لیگ ستارگان بورس، محصول تلاش همه اركان بازار سرمایه و همراهی دانشگاه الزهرا است.

در بخشی از این مراسم مدیرعامل شركت اطلاع رسانی و خدمات بورس با اشاره به اینكه ۳۰۰ دانشجو در این رقابت حضور داشتند، اضافه كرد: این گستردگی حضور در یك رقابت دانشجویی كم نظیر است.
یاسر فلاح اضافه كرد: امروز صدای این رویداد از مرزهای كشور خارج شد و به بالاترین نهاد بین المللی بازارهای مالی رسید. اثربخشی مثبت دو دوره لیگ ستارگان بورس سبب شد تا حالا شاهد پیام مهم پاول اَندروز، دبیركل (IOSCO) به این رویداد باشیم.
رئیس برگزاری سومین لیگ ستارگان بورس با تاكید بر اینكه این رویداد دروازه ارتباط بازار سرمایه و دانشگاه بود، اضافه كرد: بنابر تصمیم رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، رزومه تمامی دانشجویان حاضر در این رویداد به نهادهای مالی ارسال می شود و امیدواریم شاهد حضور آنها در خانواده بازار سرمایه باشیم.

فلاح به اثرات مثبت حضور تیم های سایر كشورها اشاره نمود و افزود: برخی از شركت كنندگان خارجی برای دریافت كد سهامداری اقدام نموده اند و این اتفاق مثبتی برای ما است.
1398/06/06
13:40:22
5.0 از 5 امتیاز
4408
تگهای خبر: ابزار , ارز , انرژی , بازار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات