اخطار بانك مركزی سوئیس نسبت به ارزهای دیجیتالی

اخطار بانك مركزی سوئیس نسبت به ارزهای دیجیتالی به گزارش ساسان گستر بانك مركزی سوئیس نسبت به نتایج منفی ارزهای دیجیتالی بر نظام پولی جهان اخطار داد.به گزارش ساسان گستر به نقل از رویترز، توماس جوردن، رئیس بانك مركزی سوئیس كه در یك همایش پولی در شهر زوریخ سوئیس سخنرانی می كرد با اخطار نسبت به ارزهای دیجیتالی اظهار داشت كه پروژه هایی نظیر ارز مجازی فیسبوك موسوم به "لیبرا" می تواند بر توانایی های این بانك و یا بانكهای مركزی دیگر برای كنترل سیاست های پولی تاثیر بگذارد.

جوردن تنها رئیس بانك مركزی در جهان نیست كه نسبت به نادیده گرفتن ارزهای دیجیتالی اخطار می دهد. وی ادامه داد: تا زمانی كه قیمتها، دستمزدها و نرخ وام بر حسب فرانك سوئیس باشد، بانك مركزی می تواند با استفاده از ابزارهایش آنها را مدیریت كند اما اگر ارزهای دیگری وارد چرخه پولی شوند كه از كنترل ما خارج باشند، توانایی ما كاسته خواهد شد.

پیش تر یویس مرش، یكی از اعضای هیات مدیره بانك مركزی گفته بود كه در صورت مقبولیت گسترده لیبرا در مبادلات اروپایی، توانایی بانك مركزی اروپایی برای سیاست گذاری پولی مورد تهدید واقع خواهد شد. مرش افزود كه بسته به میزان مقبولیت لیبرا، این ارز می تواند روی مكانیزم پولی موثر واقع شود و نقش یورو را بعنوان ارزی واحد و جهانی به چالش بكشد.

رئیس بانك مركزی سوئیس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت كه تا زمانی كه ارزهای دیجیتالی نتوانند بعنوان وسیله ای امن و قابل نظارت برای حفظ ارزش درآیند، نباید به صورت گسترده وارد چرخه مبادلات شوند؛ چون كه اصرار توسعه دهندگان به مخفی ماندن هویت استفاده كنندگان این ارزها، آنها را به ارزی محبوب برای پولشویی و تامین مالی تروریسم تامین كرده است.

آن طور كه مسؤلان شركت فیسبوك وعده داده اند، ارزش لیبرا به سبدی از ارزهای مهم جهانی شامل دلار، پوند، یورو و ین متصل خواهد شد. پیشتر مقامات بانك مركزی آمریكا و وزارت خزانه داری آمریكا هم اعلام نموده بودند كه نسبت به استفاده از لیبرا در امور مجرمانه نگرانیهای جدی دارند.
1398/06/18
23:38:25
5.0 از 5 امتیاز
4265
تگهای خبر: آمریكا , ابزار , ارز , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات