اختصاصی،

دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودروی دپو شده صادر شد

دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودروی دپو شده صادر شد ساسان گستر: پس از رایزنی های انجام شده برای ترخیص خودرو های دپو شده، سرانجام وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودروی پروانه شده مانده در گمرك را صادر كرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، پس از آخر مهلت ترخیص خودرو های دپو شده، حدود ۱۰۴۸ دستگاه با وجود دریافت پروانه گمركی، به سبب آخر مهلت تعیین شده، مجوز ترخیص را دریافت نكردند.
در چند ماه گذشته رایزنی هایی از جانب گمرك ایران با دستگاه های مربوطه انجام و پیشنهاداتی در ارتباط با ترخیص عرضه شده بود كه اطلاعات دریافتی ایسنا حاكی از این است كه با بررسی های انجام شده و موافقت دستگاه های ذیربط، وزیر صمت هم دستور ترخیص خودرو های پروانه شده را صادر كرده است.
این در حالی است كه حدود ۱۳ هزار خودروی وارداتی از دو سال پیش وارد شده بودند كه به دلایلی همچون محدودیت های ثبت سفارش و ارزی مجوز ترخیص نداشتند تا این كه از نیمه دوم سال قبل هیات دولت طی مصوبه ای مهلت چهار ماهه ای را برای ترخیص خودرو ها صادر كرد كه این فرصت در اردیبهشت ماه بار دیگر دو ماه تمدید گردید در نیمه تیرماه و آخر مهلت تعیین شده در نهایت حدود ۷۰۰۰ دستگاه ترخیص و ۱۰۴۸ دستگاه دیگر با وجود دریافت پروانه گمركی به سبب آخر مهلت نتوانستند از گمرك بیرون بروند.
در این مدت بحث های زیادی در این رابطه عنوان شد و وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نموده بود كه فعلا زمان را تمدید نمی كند و این در حالی بود كه ارونقی - معاون فنی و امور گمركی ایران- تاكید كرده بود كه از نظر گمرك مشكلی در ترخیص این خودرو ها وجود ندارد.
اما آنچه فعلا اتفاق افتاده، وزیر صمت برای ترخیص این ۱۰۴۸ دستگاه موافقت و به گمرك ایران ابلاغ كرده است.1398/08/12
23:02:13
5.0 از 5 امتیاز
4445
تگهای خبر: ارز , تجارت , دستگاه , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات