معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور عنوان كرد:

اختصاص 18هزار میلیارد ازمحل صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان

اختصاص 18هزار میلیارد ازمحل صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان به گزارش ساسان گستر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور اظهار داشت: دولت طی سال قبل نزدیك به ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان در نظر گرفت.محمد امید در گفت و گو با خبرنگار مهر، تصریح كرد: یكی از اهداف مهم دولت در بحث توسعه اشتغال در روستاها توجه ویژه به مناطقی است كه استعداد و ظرفیت های بسیاری در جهت ایجاد اشتغال و توسعه دارند و نیاز است با در اختیار گذاشتن منابع مالی مناسب روند راه اندازی و راه اندازی واحدهای تولیدی در این مناطق را تسریع بخشید.
وی اضافه كرد: با حمایت های دولت می توانیم شاهد توسعه، اشتغالزایی و كارآفرینی در مناطق محروم و روستایی باشیم و در این راه دولت در بخش روستاها طی سال قبل توجه ویژه ای را داشته است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور افزود: پارسال نزدیك به ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی ویژه اشتغال روستاییان در نظر گرفته شده كه تا امروز ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن ابلاغ و ۱۱ هزار میلیارد تومان آن جذب شده است.
امید خاطرنشان كرد: در كنار این منابع ویژه از محل منابع مشترك معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و مجموعه بنیاد مستضعفان تسهیلاتی در اختیار كارآفرینان قرار گرفته است.
وی بیان كرد: برای استان كردستان در بخش زیر منابع كه منابع مشترك بین امور روستایی و بنیاد مستضعفان است ۶۰ میلیارد تومان پیشبینی شده و در بخش منابع اشتغال روستایی هم بیشتر از ۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده كه تا امروز رقم قابل توجهی از آن جذب شده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور با اشاره به اینكه عملكرد جذب اعتبارات در كردستان نسبت به سایر استان های كشور بسیار قابل قبول بوده است، اظهار داشت: تا امروز بیشتر از ۸۰ درصد این منابع در كردستان جذب شده است.
امید با اشاره به اینكه كیفیت طرح هایی كه در این استان اجرا شده خیلی خوب بوده و توانسته اشتغالزایی مناسبی ایجاد كند، تصریح كرد: این آمادگی را داریم در صورتیكه بقیه منابع صندوق توسعه ملی جذب شود در جهت توسعه اشتغال روستایی بیشتر از گذشته این این منابع را در اختیار استان هایی مانند كردستان قرار دهیم.

1398/09/14
13:14:19
5.0 از 5 امتیاز
4362
تگهای خبر: اشتغال , تسهیلات , تولید , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات