حقایقی جالب از زندگی ثروتمندترین فرد چین

حقایقی جالب از زندگی ثروتمندترین فرد چین ساسان گستر: ثروتمندترین فرد چین 38 میلیارد دلار ثروت دارد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از بیزینس اینسایدر، جك ما ۵۵ ساله بنیانگذار فروشگاه اینترنتی علی بابا است كه بعنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی در چین و آسیا، حالا حدود ۴۵۰ میلیارد دلار ارزش دارد. ما امسال اعلام نمود بعد از ۲۰ سال از مدیرعاملی این فروشگاه بزرگ كه ۸۰ درصد كل بازار فروش اینترنتی چین را در دست دارد، كناره گیری خواهدنمود.
ما ابتدا كار خودرا بعنوان معلم زبان انگلیسی شروع كرد و در ماه تنها تنها ۱۲ دلار حقوق می گرفت. ۱۰ بار نیز با درخواستش برای تحصیل در دانشگاه هاروارد مخالفت شد! با این وجود با ورود اینترنت به زندگی روزمره، او از این فرصت نهایت استفاده را برد و در سال ۱۹۹۹، شركت علی بابا را با ۱۷ نفر از دوستانش پایه گذاری كرد.
در سال ۲۰۱۴ سهام شركت علی بابا در بورس ارائه شد كه لقب بزرگترین عرضه اولیه سهام در تاریخ بورس آمریكا را از آن خود كرد. جك ما علاوه بر علی بابا، مالك روزنامه " ساوث چاینا مورنینگ پست" و یك شركت ساخت فیلم است. وی هم اكنون ۵.۳ درصد كل سهام علی بابا را در اختیار دارد كه برایش ثروتی معادل ۲۴.۶ میلیارد دلار را به ارمغان آورده است.
جالب است بدانید كه ثروتمندترین فرد چین یك خودروی ۱۵ هزار دلاری دارد و چندان تمایلی به تفریحات لوكس ندارد و در عوض وی خودرا بیشتر سرگرم انجام حركات تای چی و كونگ فو می كند. او هم چنین مالك یك خانه ۱۹۱ میلیون دلاری در هنگ كنگ است كه جزو یكی از گرانترین خانه های این شهر شمرده می شود. ما علاوه بر چین و هنگ كنگ دارای خانه هایی در نیویورك و پاریس است.
ما برای مدیریت بهتر ثروت خود مبادرت به تاسیس یك صندوق سرمایه گذاری و خرید قسمتی از سهام شركت یاهو كرده است. او هم چنین یك جت شخصی در اختیار دارد كه ارزش آن طبق تخمین مجله فوربس حدود ۴۹ میلیون دلار است. علی بابا سالانه ۰.۳ درصد درآمد خودرا به امور محیط زیستی اختصاص می دهد. وی هم چنین بنیادی با سرمایه اولیه ۴۴ میلیون دلار برای پشتیبانی از معلمان مناطق دورافتاده چین تاسیس كرده است.
منبع:

1398/09/15
21:27:47
5.0 از 5 امتیاز
4299
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بازار , دلار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات