صعود قدرتمند شاخصهای بورسی در اروپا و آمریكا

صعود قدرتمند شاخصهای بورسی در اروپا و آمریكا به گزارش ساسان گستر آمار خوب بازار اشتغال امریكا سبب صعود گسترده شاخصهای بورسی در اروپا و آمریكا شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از اسوشیتد پرس، معاملات آخر هفته بازارهای سهام جهان تحت تأثیر اخبار مربوط به اشتغال زایی خیلی خوب آمریكا، مسئله چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و جنگ تجاری بین چین و آمریكا قرار گرفت: وزارت كار آمریكا در گزارشی اعلام نمود كه اقتصاد این كشور در ماه گذشته ۲۶۶ هزار فرصت شغلی ایجاد كرد كه بسیار بیشتر از ۱۸۴ هزار فرصت شغلی پیشبینی شده قبلی بوده است.
در حوزه جنگ تجاری هم اقدام چین در تعویق افزایش تعرفه وارداتی بر روی بعضی از محصولات وارداتی از آمریكا نظیر سویا و گوشت خوك، معامله گران را نسبت به پیشرفت جدید در جنگ تجاری امیدوار كرده است. گام مهم بعدی جنگ تجاری روز پانزدهم دسامبر خواهد بود تا مشخص شود آمریكا تعرفه وارداتی محصولات چینی را افزایش خواهد داد یا خیر.
جان هاوورث، معامله گر بورس وال استریت اظهار داشت: آخر هفته با یك خبر خوب به پایان رسید اما این بدان معنا نیست كه همه ریسك ها از سر راه برداشته شده اند و انتظار ندارم بزودی شاهد امضای فاز نخست توافق باشیم.
بعد از هفده ماه اختلاف بر سر مسائل تجاری، دو اقتصاد بزرگ جهان هنوز نتوانسته اند به راهكاری برای حل این منازعات برسند. جنگ تجاری آمریكا و چین كه در ماه های اخیر به اصلی ترین مسئله اثرگذار روی تعیین مسیر بازارهای مالی جهانی تبدیل گشته است، سبب كاهش رشد اقتصادی و تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری های جدید در سراسر جهان شده است. چین و آمریكا بیشترین حجم روابط دوجانبه تجاری در جهان را با یكدیگر دارند.
شان اولیور، مدیر بخش استراتژی سرمایه گذاری در موسسه " ای ام پی كپیتال" اظهار داشت: سناریو محتمل این است كه طرفین به یك چهارچوب توافقی برسند چون كه اقتصاد هر دو كشور در نتیجه این منازعه صدمه دیده است. با این وجود نباید انتظار حل و فصل تمام جزئیات را در مدتی كوتاه داشته باشیم.
در وال استریت، همه شاخص ها صعودی بودند تا جایی كه شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" با ۱.۲۲ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۲۸هزار و ۱۵.۰۶ واحد بسته شد، شاخص "اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۹۱ درصد افزایش تا سطح ۳۱۴۵.۹۱ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریكا یعنی " نزدك كامپوزیت" با صعود ۱.۰۱ درصدی در سطح ۸۶۵۶.۵۳ واحدی بسته شد.
از جانب دیگر در معاملات بورس های آسیا، شاخص "نیك كی ۲۲۵" بورس توكیو ژاپن با افزایش ۰.۲۳ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۳۵۴.۴۰ واحدی بالا رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ كنگ با افزایش ۱.۰۷ درصدی به ۲۶هزار و ۴۹۸.۳۷ واحد رسید.
در چین شاخص " شانگ های كامپوزیت " با افزایش ۰.۵۹ درصدی در سطح ۳۹۰۲.۹۲ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایكس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۳۶ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۶۷۰۷.۰۲ واحدی به كار خود خاتمه داد. در میان دیگر شاخصهای مهم آسیایی، شاخص " تاپیكس" ژاپن صعودی بود.
در انگلیس رهبر حزب لیبرال دموكرات به حزب كارگر پیشنهاد همكاری برای متوقف كردن برگزیت را داده است. از جانب دیگر حزب حاكم محافظه كار به رهبری بوریس جانسون وعده داده است در صورت پیروزی در انتخابات، این كشور را سی و یكم ژانویه از اتحادیه اروپا خارج خواهد ساخت.
مسئله برگزیت كه در دو سال گذشته به اصلی ترین عامل محرك بازارهای بورس و ارز اروپا تبدیل گشته است با وجود چندین مرتبه تمدید مهلت خروج و توافقات اولیه به نتیجه ای نرسیده است. نتایج نظرسنجی ها نشان داده است محافظه كاران طرفدار خروج با توافق از حزب كارگر طرفدار برگزاری رفراندوم مجدد با اختلاف اندكی پیش هستند هر چند كه احیانا رای كافی برای تشكیل دولت را نخواهند داشت.
در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص ها عملكرد مشابهی داشتند تا جایی كه شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با جهش ۱.۴۳ درصدی تا ۷۲۳۹.۶۲ واحد بالا رفت، شاخص "كك ۴۰" بورس پاریس با صعود ۱.۴۱ درصدی در سطح ۵۸۷۱.۹۱ واحد بسته شد و شاخص "دكس ۳۰" بورس فرانكفورت در آلمان با جهش ۰.۸۶ درصدی و ایستادن در سطح ۱۳ هزار و ۱۶۶.۵۸ واحدی به كار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص "ایبكس ۳۵" ۱.۵۱ درصد بالا رفت و به ۹۳۸۲.۷۰ واحد رسید.
در بازار طلای سیاه، هر بشكه نفت " وست تگزاس اینتر مدیت" با ۱.۳۲ درصد افزایش به ۵۹.۲۰ دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با افزایش ۱.۵۸ درصدی به ازای ۶۴.۳۹ دلار در هر بشكه مبادله شد.
همینطور در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با كاهش ۱.۰۷ درصدی به ۱۴۶۰.۱۷ دلار رسید. هر اونس نقره با كاهش ۲.۷۱ درصدی به ازای ۱۶.۶۰ دلار مبادله شد.1398/09/16
23:44:29
5.0 از 5 امتیاز
4443
تگهای خبر: آمریكا , ارز , اشتغال , بازار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات