لایحه بودجه۹۹،

شرط پرداخت حقوق كاركنان در سال آینده

شرط پرداخت حقوق كاركنان در سال آینده ساسان گستر: در سال آینده تنها در شرایطی اعتبار حقوق كاركنان اختصاص پیدا می كند كه اطلاعات آنها در سامانه كارمند ایران ثبت شده باشد.به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، در بودجه سال آینده و به منظور ساماندهی نیروی انسانی و كاركنان دولت و ایجاد انضباط مالی شرایط پرداخت حقوق كاركنان منوط به ثبت اطلاعات عمومی شده است.

براین اساس دستگاه های اجرایی كه در قانون برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته و به نحوی از انحا بودجه عمومی استفاده می نمایند مكلفند اطلاعات كاركنان رسمی، پیمانی و قرارداد كار معین و همین طور كارگری را تا اختتام اردیبهشت ماه سال اینده در "سامانه كارمند ایران" ثبت و یا بروزرسانی كنند.

از این رو از تیرماه سال بعد تخصیص اعتبار حقوق كاركنان رسمی، پیمانی و قراردادی دارای شناسه دستگاه های اجرایی صرفا بر طبق اطلاعات سامانه كارمند ایران انجام می شود.

همچنین هرگونه پرداخت مستقیم و مستمر از محل اعتبارات هزینه ای به سایر كاركنان دستگاه های اجرایی از شروع سال ۱۳۹۹ صرفا بعد از ثبت اطلاعات آنها در "سامانه كارمند ایران" از محل اعتبارات تخصیص یافته دستگاه اجرایی ذیربط توسط خزانه داری كل كشور به ذی نفع نهایی صورت خواهد گرفت.

البته درج این اطلاعات هیچ گونه حقی برای استخدام و به كارگیری اشخاص ایجاد نمی كند.

این درحالی است كه ثبت حقوق كاركنان در سه سال اخیر با عنایت به قانون برنامه ششم توسعه باید در سامانه حقوق و دستمزد انجام می شد كه هنوز وضعیت ورود به اطلاعات كاركنان در این سامانه مشخص نشده و با توجه به این كه برخی دستگاه ها برای اعلام حقوق و مزایا ورود كرده اند برخی دیگر همچنان تكلیف مشخصی در این رابطه ندارند.

منبع:

1398/09/17
14:00:21
5.0 از 5 امتیاز
4235
تگهای خبر: دستگاه , دولت , هزینه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات