ترامپ:

با اختلاف بهترین اقتصاد دنیا هستیم!

با اختلاف بهترین اقتصاد دنیا هستیم! ساسان گستر: رئیس جمهور آمریكا در توئیت هایی به تمجید از عملكرد اقتصادی دوران ریاست جمهوری خود پرداخت.


به گزارش ساسان گستر به نقل از نشریه كنگره آمریكا، دونالد ترامپ در چندین پیام توئیتری به دفاع از عملكرد خود پرداخت. وی كه حالا وارد سومین سال ریاست جمهوری خود شده است خودرا آماده سخنرانی در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس می كند كه باتوجه به اخبار منتشرشده درباب تهدید به آغاز جنگ تجاری با اتحادیه اروپا برای بازارهای مالی اهمیت زیادی دارد.
در شرایطی كه رشد اقتصادی آمریكا كاملا از رشد نیرومند سال ابتدایی ریاست جمهوری ترامپ فاصله گرفته است؛ وی در پیامی توئیتری نوشت: امسال نیز به مانند سال قبل صدها میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی مان افزوده خواهد شد. ما با اختلاف بهترین اقتصاد در جهان هستیم!
وی هم چنین در توئیتی دیگر ضمن اشاره به قرار گرفتن نرخ بیكاری آمریكا در كمترین سطح نیم قرن اخیر اظهار داشت: خیلی خوشحالم كه در روز بزرگداشت مارتین لوتركینگ اعلام كنم كه نرخ بیكاری آمریكایی های آفریقایی تبار به كمترین سطح خود رسیده است. نه فقط این، كه نرخ بیكاری برای جوانان و نرخ فقر نیز به كمترین سطح خود رسیده و این عالی است!
این ادعای ترامپ با واكنش سریع اسوشیتدپرس مواجه گردید. این خبرگزاری در پاسخ به توئیت ترامپ نوشت: نرخ بیكاری آفریقایی تبارها در می ۲۰۱۸ به كمترین سطح خود رسید اما حالا از آن فاصله گرفته است. این نرخ همین طور حالا شش درصد است كه در مقایسه با نرخ بیكاری ۳.۵ درصدی برای كل كشور هنوز در سطح بالایی قرار دارد.
ترامپ همین طور به امضای فازه نخست توافق تجاری با چین اشاره نمود و نوشت: كشاورزان بسیاری از امضای توافق با چین خوشحال هستند. به زودی قراردادهای (مشابهی) با كانادا و مكزیك امضا می نماییم. آنها یادشان خواهد بود كه حتی وقتی چین توافق را امضا نمی كرد توانستم درآمد عظیمی را بوسیله تعرفه ها به دست بیاورم و آن پول را خرج پشتیبانی از كشاورزان كنم.1398/11/01
18:55:08
5.0 از 5 امتیاز
4397
تگهای خبر: آمریكا , بازار , تولید , دلار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات