ترامپ خواهان كاهش بیشتر نرخ بهره شد

ترامپ خواهان كاهش بیشتر نرخ بهره شد به گزارش ساسان گستر رئیس جمهور آمریكا اظهار داشت: نرخ بهره هنوز در سطح بالایی قرار دارد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از رویترز، بعد از آن كه بانك مركزی آمریكا در اقدامی كم سابقه تصمیم گرفت بمنظور پشتیبانی از بازارهای مالی این كشور در مقابل ویروس كرونا و كمك به رشد اقتصادی، نرخ بهره را ۰.۵ درصد كم كند، مقامات مختلف دولت ترامپ به این تصمیم واكنش نشان دادند. این تصمیم بعد از آن اتخاذ شد كه شمار تلفات مبتلایان به كووید-۱۹ در آمریكا به ۱۲ نفر رسید و شمار مبتلایان نیز از ۱۰۰ نفر عبور كرد.
دونالد ترامپ باردیگر خواستار كاهش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو شد و اظهار داشت: نرخ بهره هنوز در سطح بالایی قرار دارد و بانك مركزی می تواند بوسیله كاهش بیشتر آن به تقویت رشد اقتصادی كمك نماید.
ترامپ كه تابحال بارها و بارها از مدیران فدرال رزرو برای نرساندن نرخ بهره به سطح منفی انتقاد كرده است، پیش تر در توئیتر خود نوشته بود: فدرال رزرو در حال كاهش نرخ بهره است اما این میزان كافی نیست و باید ( نرخ بهره) بیش از این ها كاهش یابد! ما هنوز در مقایسه با رقبا و كشورهای دیگر دارای نرخ بهره مناسبی نیستیم و این برای ( تولیدكنندگان آمریكایی) عادلانه نیست! وقتش است كه فدرال رزرو رهبری جریان بازار را بوسیله كاهش بیشتر نرخ بهره عهده دار شود!
بااینكه نرخ بهره آمریكا حالا در یكی از پایین ترین سطوح دو دهه اخیر خود قرار دارد اما باتوجه به نرخ بهره منفی در ژاپن، منطقه یورو و سوییس، خیلی از كارشناسان حوزه پولی معتقدند كه بانك مركزی آمریكا نرخ بهره را دست كم یك دفعه دیگر در ماه مارس كاهش خواهد داد.
اعلام آمادگی جروم پاول، رئیس بانك مركزی آمریكا جهت استفاده از تمامی ابزارها برای مقابله با كرونا و تقویت رشد اقتصادی نیز به این گمانه زنی شدت بخشیده است.



1398/12/17
21:30:14
5.0 از 5 امتیاز
3488
تگهای خبر: آمریكا , ابزار , بازار , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات