كرونا تورم انگلیس را هم كاهشی كرد!

كرونا تورم انگلیس را هم كاهشی كرد! ساسان گستر: نرخ تورم انگلیس بار دیگر از سطح هدف گذاری شده فاصله گرفت.


به گزارش ساسان گستر به نقل از تریدینگ اكونومیكس، همزمان با شیوع گسترده ویروس كرونا در اروپا و انگلیس كه منجر به توقف بخش بزرگی از كارهای اقتصادی در این كشور شده، نرخ تورم سالانه این كشور تا اختتام ماه فوریه با ۰.۱ درصد كاهش نسبت به زمان مشابه منتهی به ماه قبل به ۱.۷ درصد رسیده است.
این نرخ تورم كه پایین ترین نرخ تورمی انگلیس در طول سه ماه اخیر شمرده می شود، بیش از همه تحت تأثیر كاهش نرخ تورم بخش مواد غذایی و نوشیدنی قرار گرفته است كه تورم آن از ۱.۴ درصد در ماه ژانویه به ۱.۲ درصد در ماه فوریه تقلیل پیدا كرده است. نرخ تورم در بخش فرهنگ و آموزش از ۱.۵ درصد به ۱.۴ درصد رسیده است. در بخش آب و برق نیز نرخ تورم نزولی بوده و از دو درصد در ماه ژانویه به ۱.۸ درصد در ماه فوریه كاهش یافته است.
هسته تورمی كه تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به سبب نوسانات بالای آن در نظر نمی گیرد، تا اختتام ماه فوریه با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل خود به ۱.۷ درصد رسیده است.
نرخ تورم ماهانه در انگلیس نیز بدون تغییر نسبت به ماه قبل و معادل ۰.۲ درصد بوده است. متوسط نرخ تورم انگلیس در بازه زمانی ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۵۵ درصد بوده است كه بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ماه آوریل ۲۰۱۵ با ۸.۵ درصد و كمترین تورم نیز مربوط به آوریل ۲۰۱۵ با منفی ۰.۱ درصد بوده است.
نرخ تورم ماه فوریه می تواند موجب ناامیدی بیشتر بانك مركزی شود كه رسیدن به سطح دو درصدی را هدفگذاری كرده و بخش بزرگی از توان و ابزارهای در اختیار خودرا برای تقویت رشد اقتصادی و پشتیبانی از كسب و كارها در مقابل شیوع ویروس كرونا هزینه كرده است. انگلیس حالا برای جلوگیری از شیوع بیشتر كرونا با دستور نخست وزیر قرنطینه شده است.
منبع:

1399/01/07
12:10:09
5.0 از 5 امتیاز
3260
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات