كرونا كشورهای شرق آسیا را به خاك سیاه نشاند!

كرونا كشورهای شرق آسیا را به خاك سیاه نشاند! ساسان گستر: فاكتورهای كلان اقتصادی كشورهای شرق آسیا به شدت تحت تاثیر شیوع ویروس كرونا قرار گرفته اند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از تریدینگ اكونومیكس، شیوع ویروس كرونا سبب شده است تا عملكرد اقتصادی خیلی از كشورهای شرق آسیا تحت تاثیر قرار گیرد خصوصاً آن كه چین بعنوان بزرگ ترین شریك تجاری این كشورها كانون اصلی شیوع این ویروس بوده است.
ویتنام
در دو ماهه نخست امسال، سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ویتنام به ۳.۸۵ میلیارد دلار رسید كه این رقم در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۶.۶ درصد كاهش داشته است. مقامات ویتنامی پیش بینی می كنند كه حجم سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این كشور تا اختتام امسال تحت تاثیر شیوع ویروس كرونا ۲۱ درصد كاهش پیدا كنند. كماكان بخش تجهیزات الكترونیكی اصلی ترین مقصد سرمایه گذاری های خارجی با ۴۵.۷ درصد بوده است. سنگاپور بزرگ ترین سرمایه گذار خارجی در این كشور بوده و بعد از آن نیز ژاپن و چین قرار دارند.
تایلند
حجم تولیدات صنعتی تایلند در نتیجه شیوع ویروس كرونا طی ماه فوریه ۵.۱۹ درصد كاهش پیدا كرده است كه این رشد منفی، بدترین عملكرد ثبت شده این كشور در طول ۱۰ ماه اخیر بوده است. تولیدات خودرو، لاستیك و شكر در تایلند به دنبال كاهش تقاضای جهانی تا ۶۵ درصد كاهش یافته است.
هند
ارزش پول ملی هند كماكان به طرز بی سابقه ای در حال كاهش است تا جایی كه دلار با ثبت رقم ۷۶ روپیه به بالاترین نرخ برابری خود در مقابل ارز هندی در طول تاریخ رسید. در نتیجه شیوع ویروس كرونا در هند كه موجب تعطیلی بخش بزرگی از اقتصاد این كشور شده است، كارشناسان انتظار دارند تا رشد اقتصادی این كشور به پایین ترین سطح ۱۱ سال اخیر خود برسد. مقامات هندی از قرنطینه سراسری ۲۱ روزه این كشور خبر دادند.
نیوزلند
در ماه فوریه میزان واردات نیوزلند ۹.۹ درصد كاهش پیدا كرد كه در این بین، میزان واردات از چین ۲۲.۴ درصد كاهش داشته است. از طرف دیگر میزان صادرات این كشور نیز با كاهش ۴.۵ درصدی روبه رو شده كه بدترین عملكرد سه ماه اخیر است.
منبع:

1399/01/07
22:22:41
5.0 از 5 امتیاز
3118
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات