تركیه صدرنشین رشد اقتصادی گروه ۲۰!

تركیه صدرنشین رشد اقتصادی گروه ۲۰! به گزارش ساسان گستر رشد اقتصادی كشورهای گروه 20 در سه ماهه قبل كاهش محسوسی داشته است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، سازمان توسعه و همكاری اقتصادی در گزارشی اعلام نمود كه در سه ماهه پایانی سال قبل متوسط رشد اقتصادی كشورهای عضو گروه ۲۰ به ۰.۶ درصد رسیده كه این رقم در مقایسه با سه ماهه سوم ۰.۲ درصد كاهش داشته است.
در میان كشورهای مختلف، بدترین عملكرد مربوط به ژاپن بوده كه اقتصاد آن در سه ماهه پایانی سال قبل ۱.۸ درصد كوچكتر شده است. آفریقای جنوبی با رشد منفی ۰.۴ درصد، ایتالیا با منفی ۰.۳ درصد، فرانسه و مكزیك با منفی ۰.۱ درصد دیگر كشورهایی بود اند كه آخرین فصل سال قبل را با ثبت رشد منفی به انتها رسانده اند.
رشد اقتصادی در خیلی از كشورهای دیگر نیز با كاهش محسوسی مواجه بوده است: در انگلیس رشد اقتصادی از ۰.۵ درصد در سه ماهه سوم به صفر درصد در سه ماهه چهارم، اتحادیه اروپا از ۰.۴ درصد به ۰.۱ درصد، كانادا از ۰.۳ درصد به ۰.۱ درصد، آلمان از ۰.۲ درصد به صفر درصد و استرالیا از ۰.۶ درصد به ۰.۵ درصد رسیده است.
همین طور طبق اعلام سازمان همكاری و توسعه اقتصادی، تركیه با رشد ۱.۹ درصدی، موفق ترین عملكرد را در سه ماهه چهارم سال در مقایسه با دیگر كشورها داشته است و بعد از این كشور نیز چین با ۱.۵ درصد، كره جنوبی با ۱.۳ درصد و آمریكا و هند با ۱.۲ درصد قرار دارند.
برای كل سال ۲۰۱۹ نیز متوسط رشد اقتصادی كشورهای گروه ۲۰ به ۲.۹ درصد رسیده كه در مقایسه با رشد سال ۲۰۱۸ حدود ۰.۸ درصد كاهش نشان میدهد. چین با رشد ۶.۱ درصدی، ركورددار رشد در سال ۲۰۱۹ بوده است و بعد از این كشور نیز هند با شش درصد و ایرلند با ۵.۵ درصد قرار دارند. از جانب دیگر مكزیك با رشد منفی ۰.۱ درصدی، بدترین عملكرد سالانه را در میان كشورهای عضو داشته است.1399/01/10
22:59:15
5.0 از 5 امتیاز
2724
تگهای خبر: آمریكا
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات