كریستالینا جیورجیوا با هشدار نسبت به خطر ركود در جهان اذعان كرد

بحران كرونا شبیه هیچ كدام از بحران های اقتصادی قبلی نیست!

بحران كرونا شبیه هیچ كدام از بحران های اقتصادی قبلی نیست! ساسان گستر: روسای بانك جهانی و صندوق بین المللی پول در اظهاراتی جداگانه نسبت به خطر ركود جهانی آگهی دادند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از سی ان بی سی، رئیس صندوق بین الملی پول با اعلان اینكه بحران كنونی در مقایسه با بحران سال ۲۰۰۸ بسیار بدتر است اظهار داشت: هیچ گاه در طول تاریخ صندوق بین المللی پول ندیده بودم اقتصاد جهان اینگونه ساكن شود. وی كه در مقر سازمان جهانی بهداشت حضور یافته بود اضافه كرد: این تاریك ترین ساعات بشریت است و باتوجه به این تهدید بزرگ لازم است تا همه ما با همدیگر متحد شویم و از شهروندان لطمه پذیر محافظت نماییم.
در شرایطی كه شمار مبتلایان به كووید-۱۹ در جهان از یك میلیون نفر نیز عبور كرده، جیورجیوا از همكاری مشترك صندوق بین المللی پول با بانك جهانی و سایر نهادهای پولی برای برون رفت از بحران آگاهی داد. وی از كشورهای توسعه یافته خواست تا بیشتر از پیش از كشورهای در حال توسعه حمایت كنند.
وی با اشاره به در اختیار داشتن یك تریلیون دلار منابع مختلف مالی توسط صندوق اظهار داشت كه مصمم هستیم تا هر مقدار لازم باشد از این منابع استفاده نمائیم. بگفته جیورجیوا تابحال بیش از ۹۰ كشور برای دریافت تهسیلات از صندوق بین المللی پول درخواست كمك كرده اند.
رئیس صندوق بین المللی پول، كرونا را بحرانی خواند كه مشابه هیچ یك از بحران های قبلی نبوده است و افزود كه از زمان وقوع بحران تابحال حدود ۹۰ میلیارد دلار سرمایه از كشورهای در حال توسعه خارج شده است.
از طرف دیگر دیوید مالپاس، رئیس بانك جهانی نیز در اظهاراتی جداگانه با ابراز نگرانی از گسترش همه گیری كرونا در سطح جهان نسبت به وقوع یك ركود فراگیر در اقتصاد جهانی آگهی داد كه به كشورهای فقیرتر و لطمه پذیرتر، بیشتر آزار خواهد زد.
وی ادامه داد: باید پاسخی نیرومند و بزرگ به بحران كرونا بدهیم خصوصاً در كشورهای فقیر. به زودی برای رایزنی درباب كارهایی كه باید انجام دهیم با سران اتیوپی، كنیا و دیگر كشورها دیدار خواهم كرد.1399/01/16
16:56:06
5.0 از 5 امتیاز
3150
تگهای خبر: بانك , دلار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات