مهر خبر می دهد:

چانه زنی برای كاهش تولید نفت ادامه دارد

چانه زنی برای كاهش تولید نفت ادامه دارد ساسان گستر: پیگیری ها حاكیست سهم هر یك از كشورهای اوپك پلاس مورد بحث است، رقم مطرح شده برای كاهش تولید نفت عربستان رقم 4 و روسیه 2 میلیون بشكه در روز نسبت به پیك تولید در ماه اكتبر 2019 مطرح است.


برمبنای پیگیری های خبرنگار مهر، نشست فوق العاده اوپك پلاس همچنان در حال برگزاری است و طرفین برای رقم نهایی كاهش تولید روزانه نفت كشورهای عضو اوپك و غیراوپك به نتیجه نرسیده اند؛ یكی دیگر از موضوعاتی كه همچنان تا پاسی از شب به وقت محلی تهران در حال چانه زنی است، سهم هر كشور برای كاهش تولید است كه البته شامل حال ایران، ونزوئلا و لیبی نمی گردد. طبق آخرین اطلاعات بدست آمده از روند برگزاری این جلسه پیشنهاد شده كه سهم كاهش تولید نفت عربستان و روسیه نسبت پیك تولید آنها در ماه اكتبر ۲۰۱۹ میلادی (فروردین - اردیبهشت ۹۹) كم شود. ارقام مطرح شده برای سهم كاهش روزانه تولید نفت عربستان رقم ۴ میلیون و برای روسیه ۲ میلیون بشكه نسبت به پیك تولید خود است كه البته همچنان مورد بررسی بوده و نهایی نشده است.

به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، طی این جلسه مطرح گردیده است كه هر یك از اعضای اوپك و غیراوپك به میزان حدود ۲۲ درصد از پیك تولید نفت خود در ماه اكتبر ۲۰۱۹ میلادی بكاهند؛ البته گویا در این بین مكزیك همچنان موافق نهایی خودرا اعلام نكرده و طرف سعودی در حال مذاكره با مقامات نفتی این كشور است. مكزیك تاكید دارد تولید میعانات گازی این كشور جزو سهم كاهش تولید نفت روزانه محاسبه نشود. عربستان با این مساله مخالف است.

1399/01/22
13:13:36
5.0 از 5 امتیاز
3012
تگهای خبر: تولید , گاز , نفت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات