صادرات گاز طبیعی آمریكا به روسیه افزایش یافت

صادرات گاز طبیعی آمریكا به روسیه افزایش یافت به گزارش ساسان گستر دولت آمریكا صادرات گاز طبیعی را به كشور روسیه افزایش داد.


دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، قصد دارد پس از نشست خود در روز پنجشنبه با رهبران كشور هایی كه برای تأمین انرژی خود به روسیه نیاز دارند، از ذخایر گاز طبیعی آمریكا به عنوان ابزاری سیاسی استفاده كند. در سال های اخیر، مسكو به علت اختلافات قیمت گذاری، تبادل گاز طبیعی خود را با كشورهای همسایه در ماه های زمستانی قطع كرده است.
 
صادرات از ایالات متحده به كاهش وابستگی آنها به روسیه كمك می كند. كاخ سفید گفت كه ترامپ در جلسه اعلام خواهد كرد كه واشنگتن قصد دارد با كمك شركت های آمریكایی برای تأمین بیشتر گاز طبیعی مایع(LNG)  به اروپای مركزی و شرقی، به متحدان كمك كند.
 
ترامپ در نشست  «سه دریا» كه علت نام گذاری آن حضور چندین كشور در اطراف دریاهای سیاه، آدریاتیك و بالتیك است، شركت خواهد كرد. در این جلسه ترامپ و 20 كشور اقتصادی برای نخستین بار در آلمان با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، دیدار خواهند كرد.
 
از اهداف پروژه «سه دریا» می توان به گسترش زیرساخت های انرژی منطقه ای از جمله پایانه های واردات LNG و خطوط لوله گاز اشاره كرد. اعضای این ابتكارات عبارتند از لهستان، اتریش، مجارستان و همسایگان روسیه لتونی و استونی. جیمز جونز، فرمانده نیروهای متفقین سابق ناتو، گفت كه حضور ترامپ به روند این پروژه سرعت خواهد بخشید.
 
جونز در ادامه گفت: افزایش صادرات گاز آمریكا به منطقه موجب تضعیف تاثیر روسیه در استفاده از انرژی به عنوان یك سلاح خواهد شد. وی گفت:  «من فكر می كنم آمریكا می تواند از طریق صادرات و كمك به كشورهایی كه منابع كافی ندارند تا كشوری خودكفا و مستقل باشند، خود را كشوری خیرخواه نشان دهد.»
1396/04/13
15:38:30
5.0 از 5 امتیاز
4866
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات