تأثیر آزادسازی سهام عدالت بر جیب مردم

تأثیر آزادسازی سهام عدالت بر جیب مردم به گزارش ساسان گستر یك كارشناس اقتصادی ضمن برشمردن تاثیرهای مثبت آزادسازی سهام عدالت همچون بخشیدن رونق و عمق بیشتر به بورس، افزایش قدرت خرید و درآمدزایی برای مردم، به دارندگان سهام عدالت سفارش كرد: برای فروش سهام عدالت عجله نكنند، چونكه امكان دارد با عنایت به شرایط مناسب در بورس ارزش این سهام چندین برابر شود و در آینده بیشتر سود كند.


وحید شقاقی در گفتگو با ایسنا درباره تأثیر آزادسازی سهام عدالت بر اقتصاد و جیب مردم اظهار نمود: حالا بازار سرمایه به سرعت در حال رشد کردن است و قیمت سهام با رشد بالایی روبرو شده است. بر اثر آزادسازی سهام عدالت مردم متوجه خواهند شد که سهامدار کدام بنگاه و شرکت دولتی هستند. قیمت این سهام هم که ۵۰۰ هزار تومان بود، حالا چندین برابر شده است؛ یعنی زمانی که این سهم به مردم داده شود، آن ۵۰۰ هزار تومان شاید معادل ۱۰ میلیون تومان باشد.

تاثیرات بورسی آزادسازی سهام عدالت
وی با اعتقاد به اینکه با عنایت به وضعیت مناسب کنونی بازار سرمایه، قیمت سهام عدالت رشد خواهد کرد، افزود: آزادسازی سهام عدالت به بازار سرمایه هم عمق خواهد بخشید که بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد ارزش سهام عدالت است و وقتی وارد بازار سرمایه شود، عمق خوبی را به این بازار می دهد. تا حدودی جلوی حبابی شدن بازار سرمایه را خواهد گرفت و شفافیت را بله بورس منتقل خواهد نمود.

افزایش قدرت خرید مردم با آزادسازی سهام عدالت
به قول این کارشناس اقتصادی، آزادسازی سهام عدالت همینطور باعث افزایش شفافیت در شرکت های دولتی خواهد شد و سود خوبی از این امر عاید دارندگان سهام عدالت می شود که قدرت خرید مردم را هم می تواند افزایش بدهد.
شقاقی در انتها سخنانش خطاب به دارندگان سهام عدالت سفارش کرد: مردم به سمت فروش فوری سهام خود نروند چونکه با عنایت به شرایط مناسب بازار سرمایه امکان دارد که در ماه های آینده ارزش سهام شان چندین برابر ارزش کنونی شود. همچنین، در این امر، عجله نکنند، چونکه مردم با آزادسازی سهام عدالت می توانند فعالیت در بورس را یاد بگیرند و در آینده در این بازار خرید و فروش کنند تا یک منبع درآمدی هم داشته باشند.1399/02/12
20:23:16
5.0 از 5 امتیاز
2833
تگهای خبر: ارز , بازار , خرید و فروش , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات