ماجرای ورود بانك ها به فروش سهام عدالت

ماجرای ورود بانك ها به فروش سهام عدالت به گزارش ساسان گستر یك عضو شورایعالی بورس جزئیات ورود بانك ها به فروش سهام عدالت را شرح داد.


سعید اسلامی در گفتگو با ایسنا، درمورد ورود بانک ها به فروش سهام عدالت توضیح داد: در شورایعالی بورس این مورد عنوان شد که خیلی از مشمولان سهام عدالت، به خصوص در شهرستان های دور افتاده به شعب کارگزاری ها دسترسی ندارند، ازاین رو مصوب شد که فعلا برخی شعب بانک ها بتوانند برخی خدمات را به دارندگان سهام عدالت ارائه نمایند.
وی افزود: چونکه برخی بانک ها کارگزاری دارند و اقدامات نهایتا از راه کارگزی ها انجام می شود. هدف این مصوبه دسترسی دادن به همه مردم بود. باید توجه داشت که حدود 50 میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند و خیلی از افراد تابحال تجربه ورود به بورس را نداشتند و در مناطقی هستند که شعبات کارگزاری ها در آنجا توسعه پیدا نکرده است. باآنکه درحال حاضر هزار شعب کارگزاری در سراسر کشور وجود دارد اما برخی افراد دسترسی ندارند.
این عضو شورایعالی بورس با تاکید بر اینکه شعب بانک هایی که دارای کارگزاری هستند می توانند خدماتی را برای سهام عدالت به مشمولین عرضه کنند، اظهار نمود: امکان دارد دارندگان سهام عدالت بخواهند سهام خویش را بعد از آزادسازی بفروشند، این افراد باید کد بورسی بگیرند و به کارگزار رجوع کنند. البته هفته گذشته مصوب شد خدمات دریافت کد بورسی به صورت غیرحضوری صورت گیرد. حتی فرآیند احراز هویت هم بزودی به صورت الکترونیکی طی خواهد شد اما امکان دارد مشولان به به خدمات کارگزاری ها نیاز پیدا کنند.
بر طبق این گزارش، امروز رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت فراهم شدن شرایط برای فروش سهام عدالت به سهل ترین وجه ممکن، به مصوبه روز سه شنبه شورایعالی بورس اشاره نمود و اظهار داشت: خوشحال شدم که شورایعالی بورس روز گذشته تصویب کرد که بانکها می توانند در این حوزه به کمک بیایند؛ هر کسی که خواست سهام خویش را بفروشد، می تواند به بانک مورد علاقه خود وکالت دهد و آن بانک در روز مقرر در بورس سهام فرد را می فروشد و پول آنرا به صاحب سهام بازمی گرداند.
منبع:

1399/02/25
14:37:29
5.0 از 5 امتیاز
2780
تگهای خبر: بانك , خدمات , سهام , فروش
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات