در اطلاعیه ای اعلام شد؛

آغاز استرداد مالیات بر ارزش افزوده سال ۹۸صادركنندگان از اول خرداد

آغاز استرداد مالیات بر ارزش افزوده سال ۹۸صادركنندگان از اول خرداد به گزارش ساسان گستر بنا بر پیگیری های به عمل آمده از جانب كنفدراسیون صادرات ایران از بانك مركزی و سازمان امور مالیاتی، این سازمان استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات سال98 را از آغاز خرداماه آغاز می كند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از کنفدراسیون صادرات ایران، بنا بر پیگیری های به عمل آمده از طرف کنفدراسیون صادرات ایران از بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی، سازمان امور مالیاتی استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات سال ۹۸ را از شروع خرداماه آغاز خواهدنمود.

متن کامل اطلاعیه کنفدراسیون صادرات ایران به شرح زیر است: قابل توجه صادرکنندگان محترم بنا بر پیگیری های به عمل آمده از طرف کنفدراسیون صادرات ایران با بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی جهت استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان در سال ۹۸، به استحضار می رساند:
بعد از ابلاغ شرایط رفع تعهد ارزی صادرات در سال ۹۸ از طرف بانک مرکزی، گزارش آخرین وضعیت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان تا اختتام فصل سوم سال ۹۸( ۳۰ آذرماه) از طرف این بانک به سازمان امور مالیاتی، ارسال شده است.

بر این اساس، عملیات استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان، از اول خردادماه ۹۹ از طرف ادارات مالیاتی سراسر کشور آغاز خواهد شد. در این اطلاعیه آمده است: آن دسته از صادر کنندگانی که حداقل هفتاد درصد (۷۰%) از مجموع ارزش ارزی کالاهای صادراتی خود ( به استثنای صادرات محصولات کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی) در سال ۱۳۹۸ را به روش های اعلام شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به چرخه اقتصادی کشور بازگردانده باشند، صد در صد (۱۰۰%) اعتبار مالیات بر ارزش افزوده قابل قبول سهم کالاهای صادراتی را مسترد خواهند نمود و همین طور کل درآمد ناشی از صادرات آنها نیز با رعایت قوانین موضوعه، از معافیت مالیاتی برخوردار خواهد بود.

کلیه صادرکنندگان فرصت دارند تا اختتام تیرماه سال جاری نسبت به بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۳۹۸ خود اقدام نمایند. در صورت عدم رفع کامل تعهد ارزی تا مهلت مذکور، متناسب با میزان بازگشت ارز، مشمول معافیت مالیاتی و استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده خواهند بود.

1399/02/26
14:11:12
5.0 از 5 امتیاز
2575
تگهای خبر: ارز , بانك , بانك مركزی , خدمات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات