وزیر نفت اعلام كرد

در تولید گاز در پارس جنوبی از قطر جلوتر هستیم

در تولید گاز در پارس جنوبی از قطر جلوتر هستیم به گزارش ساسان گستر وزیر نفت اظهار داشت: در تولید گاز در پارس جنوبی از قطر جلوتر هستیم و تولید روزانه ما از قطر جلوتر است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از صدا و سیما، بیژن نامدار زنگنه در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در پاسخ به اینکه اجرای طرح در پارس جنوبی در دریا تمام می شود به چه معنا است، اظهار داشت: معنای این فرایند آن است که همه سکوها نصب می شوند و همه خطوطی که گاز را از سکوهای دریا به خشکی می آورند، نصب و عملیاتی می شوند و تولید در حد طراحی در این فازها به انجام می رسد. وی افزود: در ۲۷ فاز متعارف پارس جنوبی خواهیم توانست حدود ۸۰۰ میلیون متر مکعب گاز خام را به خشکی منتقل و در پالایشگاه ها پالایش و در شبکه سراسری تزریق نماییم.
زنگنه اضافه کرد: بخشی از این گازها به خوراک پتروشیمی ها تبدیل و یا بعنوان گاز مایع صادر می شود و بخشی هم در داخل، مصرف می شود.
وزیر نفت اظهار داشت: حالا حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز از فازهای مختلف پارس جنوبی تولید داریم که تا آخر سال ۵۰ میلیون متر مکعب به این رقم اضافه می شود.
نامدار زنگنه در پاسخ به این پرسش که وزارت نفت چه برنامه ای برای جبران کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی و عبور از تحریم ها دارد؟ اظهار داشت: برنامه های تحریم شکن خویش را اعلام نمی نماییم و تلاش می نماییم با تمام قدرت و احساس مسئولیت نسبت به ملت مان عمل نماییم و در مقابل دشمنی که ظالمانه به حقوق ما تجاوز کرده است ایستاده ایم و از همه امکانات برای صادرات نفت و فرآورده های آن استفاده نماییم.

1399/03/02
11:11:35
5.0 از 5 امتیاز
2709
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات