تازه ترین وضعیت فاكتور های كلان اقتصاد آمریكا

تازه ترین وضعیت فاكتور های كلان اقتصاد آمریكا ساسان گستر: میزان درآمدهای مالیاتی دولت آمریكا حالا به حدود 3.2 تریلیون دلار رسیده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا اختتام ماه می به سه تریلیون و ۲۴۱ میلیارد و ۱۹ میلیون و ۵۰۲ هزار دلار رسیده است. میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریکایی تا اختتام ماه می بطور متوسط ۹۸۳۱ دلار و میزان درآمد هر مالیات دهنده آمریکایی بطور متوسط ۲۸ هزار و ۹۴۲ دلار بوده است.
از جانب دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا اختتام ماه می به یک تریلیون و ۶۳۰ میلیارد و ۱۱ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات ها بر درآمد شرکت های آمریکایی ۲۱۶ میلیارد و ۶۶۸ میلیون دلار بوده است.
تا اختتام ماه می، نسبت درآمد به تولید ناخاص داخلی این کشور به ۱۶.۶۴ درصد رسیده است.
بین بازه زمانی ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۰ بیشترین نسبت درآمد به تولید ناخالص داخلی آمریکا مربوط به سال ۲۰۰۰ با ۱۹.۵ درصد و بیشترین نسبت مخارج به تولید ناخالص داخلی مربوط به سال ۲۰۰۰ با ۱۷.۴۵ درصد تولید ناخالص داخلی بوده است.
حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به می به ۲۰ تریلیون و ۹۰۰ میلیارد و ۵۴ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خودرا بعنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ نموده است.
جمعیت آمریکا هم اکنون ۳۲۹ میلیون ۷۰۵ هزار و ۱۶۶ نفر است که از این تعداد، ۱۲۳ میلیون و ۷۲ هزار و ۸۲۹ نفر در بازار کار مشارکت داشته اند. از بین جمعیت شاغل آمریکایی، ۱۱۰ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۱۵ نفر در بخش خصوصی مشغول به کار بوده اند و ۴ میلیون ۵۴۹ هزار و ۴۳۴ نفر نیز خود اشتغال بوده اند.
از بین کل شاغلین آمریکایی، ۱۱۰ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۷۵۳ نفر به صورت تمام وقت و ۱۶ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۵۰۲ نفر به صورت پاره وقت مشغول به کار بوده اند. همین طور ۵۴ میلیون و ۸۳۶ هزار و ۵۹۲ نفر بازنشسته تا اختتام این ماه در آمریکا بوده اند.
تا اختتام ماه می متوسط قیمت خانه در آمریکا ۳۲۳ هزار و ۵۰ دلار، متوسط قیمت خودروی جدید ۳۸ هزار و ۲۱۰ دلار و متوسط درآمد سالانه ۳۴ هزار و ۷۶ دلار بوده است.
در شرایطی که تا اختتام ماه می ۳۶ میلیون و ۱۱۹ هزار و ۷۰۹ آمریکایی در فقر زندگی می کرده اند، ۱۸ میلیون و ۸۶ هزار و ۲۶۸ نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته اند.
منبع:

1399/03/12
12:31:49
5.0 از 5 امتیاز
2675
تگهای خبر: آمریكا , اشتغال , بازار , تولید
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات