افزایش بورس تهران و تاثیر نوسانات نرخ ارز در معاملات

افزایش بورس تهران و تاثیر نوسانات نرخ ارز در معاملات به گزارش ساسان گستر در هفته جاری فعالان بورس تهران شاهد تداوم رشد قیمت سهم ها بود اما این رشد همراه با نگرانی ها و محتاطانه صورت گرفت، به صورتی كه درنهایت برخلاف تصور بسیاری شاخص كل نتوانست در این پنج روز كاری عدد ۱۰۰ هزار واحدی را تجربه كند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، بورس تهران در هفته جاری شاهد رشد محتاطانه ای بود، به صورتی كه شاخص كل كه در ۲۷ دی ماه توانسته بود بعد از كانال شكنی هایی تا مرز كانال ۹۹ هزار واحدی پیش رود، رشد ۵۹۹ واحدی را ثبت كند و به رقم ۹۹ هزار و ۵۲۲ برسد.
بازار ارز ایران در این هفته شاهد تضعیف ارزش پول ملی نسبت به دلار بود. رشد قیمت دلار در شركت های بورسی سبب می گردد آن هایی كه مواد اولیه را با ارز خارجی تهیه می كنند، در نهایت مقدار سود بیشتری شناسایی كنند و قیمت سهم شان افزایش یابد.
از طرفی تضعیف پول ملی می تواند با افزایش نگرانی ها نسبت به اقتصاد كشور همراه باشد و سرمایه گذاران ریسك گریز را نسبت به سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران مردد كند؛ این مورد می تواند ریسك های سیستماتیك را برای فعالان بورس تهران بالا برند، مضاف بر اینكه تردیدها از ادامه توافق برجام می تواند سرمایه گذاران خارجی را كه بازار ایران را رصد می كنند در تردید هر چه بیش تری قرار دهد.
در دو روز اول معاملات بورس تهران در این هفته تحت تاثیر عوامل یاد شده قیمت سهم ها تا حدودی فرو ریخت اما در ادامه توانست مقداری تقویت شود، رشد قیمت ها در ایام پایانی معاملات هم در گروه هایی ادامه داشت. شاخص آزاد شناور در پنج روز كاری بورس تهران ۱۰۶ واحد رشد كرد و تا رقم ۱۰۶ هزار و ۸۳۹ بالا رفت.
شاخص بازار اول در این مدت با ۹۴ واحد رشد مواجه گردید و عدد ۷۰ هزار و ۸۰۴ را تجربه نمود همینطور شاخص بازار دوم ۳۰۱۴ واحد افزایش یافت و به رقم ۲۱۱ هزار و ۳۴۵ رسید. علاوه بر این ها شاخص صنعت در پنج روز كاری بورس ۸۰۵ واحد بالا رفت و به رقم ۸۸ هزار و ۲۶۶ واحدی اكتفا كرد.


 

1396/11/05
13:39:45
5.0 از 5 امتیاز
4773
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات