روحانی در جلسه ستاد اقتصادی دولت:

بانك مركزی متخلفان ارزی بخش صادرات و واردات را به مردم معرفی نماید

بانك مركزی متخلفان ارزی بخش صادرات و واردات را به مردم معرفی نماید به گزارش ساسان گستر یكصد و چهل و پنجمین جلسه ستاد اقتصادی دولت بامداد یكشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، برگزار گردید و مهمترین مسائل و موضوعات اقتصادی كشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، رئیس جمهور در این نشست با اشاره به ضرورت درک شرایط سخت کشور و محدودیت های ناشی از تحریم های ضد بشری آمریکا همچون در زمینه صادرات نفت، اظهار داشت: در نتیجه این تحریم ها نقل و انتقال ارز با دشواری همراه بوده و از طرفی شرایط ناشی از شیوع کرونا همچون بسته شدن بعضی از مرزها، واردات را هم گرفتار مشکل کرده است.
روحانی با اشاره به تدابیر دولت در حوزه اقتصاد در شرایط سخت اعمال تحریم ها در دو سال گذشته و بخصوص در دوران شیوع بیماری کرونا در چند ماه گذشته، اظهار نمود: تلاش دولت همواره بر حفظ آرامش و ایجاد هماهنگی و هم افزایی میان همه بخش های فعال اقتصادی دولتی و خصوصی بوده است.
رئیس جمهور اعطای تسهیلات و تدوین و طراحی سیاست های حمایتی از مشاغل و خانواده های صدمه دیده از محدودیتهای بوجود آمده برای مقابله با کرونا، را موفقیت آمیز دانست و اضافه کرد: اجرای این برنامه ها تا اندازه ای توانسته است در این شرایط سخت به مردم کمک نماید، باآنکه امکان دارد این برنامه ها نتواند تمامی صدمه ها را جبران کند.
روحانی با اشاره به لزوم مدیریت کارآمد فضای عرضه و تقاضا و کنترل قیمت ها تصریح کرد: همه مسؤلان و فعالان اقتصادی شامل دولتی و خصوصی باید با تلاش مضاعف و مراقبت های لازم در راه ایجاد توازن و آرامش در بازار حرکت کرده و نباید اجازه داد نوسانات قیمت، معیشت و زندگی مردم را گرفتار مشکل کرده و فضای روانی جامعه را نا امن کند.
رئیس جمهور با اشاره به ضرورت کنترل قیمت ها در بازار سرمایه بخصوص بازار ارز، افزود: مطابق سیاست ارزی کشور و مجموعه مصوباتی که در مورد سیاست تجاری-ارزی کشور برای توسعه صادرات غیر نفتی و بازگشت ارز آن تعریف شده، باید تعهد ارزی همه فعالان بخش صادرات و واردات شامل دولتی، عمومی و خصوصی در قالب این قانون و مقررات مشخص باشد و بانک مرکزی هم موظف است به صورت شفاف لیست تمامی کسانی که برای واردات ارز دریافت کرده اند به علاوه میزان عمل آنها به تعهداتشان را در سامانه معرفی کنند تا این اطلاعات برای مردم، رسانه ها و مراجع ذیصلاح شفاف و به سهولت قابل دسترس باشند.
رئیس جمهور افزود: بانک مرکزی می بایست به همه بدهکاران عمده برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات اخطار داده و زمان پرداخت برای آنان مشخص شود و در صورت تخطی، با معرفی آنها به افکار عمومی و مراجع ذیصلاح، به تخلف آنها رسیدگی شود.
روحانی تصریح کرد: شرایط اقتصادی کشور بگونه ای است که به هیچ وجه نمی توان در اجرای قوانین و اعمال مدیریت فعالانه تعلل کرد؛ مردم از دولت انتظار دارند که با قدرت و حساسیت و بر مبنای قانون در جهت مدیریت اقتصاد کشور تدبیر و تلاش کند.
در این جلسه شیوه و قاعده مندی آزادسازی سهام عدالت و ضروت آگاهی بخشی به سهام داران در مورد قواعد و مقررات در رابطه با نحوه مالکیت، واگذاری، خرید وفروش و مدیریت شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.1399/04/01
00:22:06
5.0 از 5 امتیاز
2311
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات