مركز آمار ایران:

۲۴ درصد خانوارهای شهری اجاره نشین هستند

۲۴ درصد خانوارهای شهری اجاره نشین هستند به گزارش ساسان گستر داده های مركز آمار از آن حكایت می كند كه ۲۴ درصد خانوارهای شهری و ۴.۵ درصد خانوارهای روستایی در سال ۹۸ اجاره نشین بوده اند.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، بررسی داده های گزارش مرکز آمار از متوسط هزینه سالانه خانوار در سال ۹۸ از آن حکایت می کند که در میان هزینه های غیرخوراکی یک خانوار شهری بیشترین سهم با ۴۸.۰ درصد مربوط به هزینه مسکن، سوخت و روشنایی بوده و همینطور در میان هزینه های غیرخوراکی یک خانوار روستایی، بیشترین سهم با ۳۰.۰ درصد مربوط به مسکن، سوخت و روشنایی بوده است.
از سوی دیگر بررسی نحوه تصرف مسکن مناطق شهری و روستایی در این سال نشان داده است که بیشتر از ۲۴ درصد خانوارهای شهری اجاره نشین هستند. این در شرایطی است که این امار در مناطق روستایی بسیار پایین تر بوده و حدود ۴.۵ درصد خانوارهای روستایی در خانه های اجاره ای زندگی می کنند.
همچنین این گزارش مبین آن است که پارسال ۶۷ درصد خانوارهای شهری و بیشتر از ۸۶ درصد خانوارهای روستایی در مسکن های ملکی ساکن بوده اند. همینطور حدود ۹ درصد خانوارها در مناطق شهری و روستایی در سایر انواع مسکن مانند خانه های سازمانی زندگی می کنند.
همچنین با بررسی روند آمار نحوه تصرف مسکن از سال ۹۳ تا سال ۹۸ متوجه می شویم که طی این سال ها درصد تصرف مسکن ملکی با افزایش روبرو بوده که این مفهوم خانه دار شدن تعداد بیشتری از خانوارها است. به نحوی که در این آمار از سال ۹۳ تا ۹۸ در مناطق شهری ۱.۴ درصد و در مناطق روستایی ۱.۳۹ درصد رشد داشته است.منبع:

1399/04/07
20:55:14
5.0 از 5 امتیاز
2508
تگهای خبر: سوخت , هزینه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات