ترامپ بالاخره از رئیس بانك مركزی آمریكا تعریف كرد!

ترامپ بالاخره از رئیس بانك مركزی آمریكا تعریف كرد! رئیس جمهور آمریكا گفت از عملكرد جروم پاول بسیار خوشحال است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از فاکس بیزینس، رئیس جمهور آمریکا که تا قبل از بحران کرونا بارها و بارها به تندی از جروم پاول- رئیس فدرال رزرو - انتقاد کرده بود، این دفعه در یک عقب نشینی آشکار از عملکرد وی ابراز خوشی کرد. ترامپ با اعلان اینکه در ابتدا چندان از عملکرد پاول راضی نبوده است اضافه کرد: هم اکنون از عملکردش خیلی خوشحال هستم.
ترامپ هم چنین اضافه کرد: در طول شش ماه اخیر واقعا به خودش آمده است.
پاول در سال ۲۰۱۸ به ریاست بانک مرکزی آمریکا رسید اما بارها و بارها به سبب مخالفتش با کاهش سریع نرخ بهره هنگام جنگ تجاری آمریکا و چین توسط ترامپ و بعضی از مقامات دولت وی مورد انتقاد قرار گرفت.
هم اکنون نرخ بهره در محدوده صفر درصدی قرار دارد که یکی از کمترین نرخ بهره های ثبت شده در طول تاریخ پولی معاصر این کشور است.
بانک مرکزی آمریکا بزرگ ترین بسته حمایتی مقابله با کرونا را در میان بانکهای مرکزی جهان داشته است و نرخ بهره را نیز به نزدیکی صفر کاهش داده است. این بانک وعده داده است کماکان به حضور قدرتمند در بازارها ادامه خواهد داد.
قبل از این جروم پاول چشم انداز اقتصاد آمریکا را کاملا نامطمئن دانسته و افزوده بود: همه چیز به این بستگی دارد که سرعت شیوع ویروس کرونا تا چه حد مهار شود و کوشش های دولت برای پشتیبانی از بخش های مختلف اقتصادی تا چه حد موفق باشد.1399/04/13
12:17:51
5.0 از 5 امتیاز
2183
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات