زیر و بم فروش سهام عدالت

زیر و بم فروش سهام عدالت ساسان گستر: بعد از گذشت بیش از دو هفته از آزادسازی سهام عدالت، امكان فروش 30 درصد از این سهام برای همه مشمولانی كه روش مدیریت مستقیم را انتخاب نموده بودند فراهم گشته است و این افراد می توانند نسبت به فروش سهام خود اقدام نمایند. این درحالی است كه ارزش پرتفوی سهام عدالت نسبت به ابتدای زمان آزادسازی حدود 75درصد افزایش داسته است و بر این اساس صاحب نظران سفارش می كنند سهام داران فعلا مبادرت به فروش سهام خود نكنند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، امکان ازادسازی سهام عدالت از دهم اردیبهشت و امکان فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت برای سهام دارانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده بودند، از دهم خردادماه بوسیله بانک ها و کارگزاری ها برقرار شد. البته برخی از مشمولانی که از تاریخ ۱۵ تا ۲۹ خرداد سهام خودرا آزاد کرده بودند، امکان فروش سهام خودرا نداشتند.
بر این اساس، محدودیت فروش سهام نیز برای این افراد رفع شده است و درحال حاضر همه سهام دارانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده اند می توانند نسبت به فروش ۳۰ درصد سهام خود اقدام نمایند تا کارگزاران برمبنای شرایط بازار و وضعیت سهم، سهام آنها را در بورس یا فرابورس بفرشوند و پول را در ایام آینده به حساب شبای آنها واریز نمایند.
این مباحث درحالی مطرح می شود که برخی از سهام دارانی که قبل از این مبادرت به فروش سهام خود کرده بودند، هنوز یا پول حاصل از فروش سهام را دریافت نکرده اند یا فقط نیمی از آنرا دریافت کرده اند.
در این راستا و برمبنای اطلاعاتی که در سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه به نقل از سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت درج شده است، افرادی که شماره حساب شبای بانکی آنها صحیح، مورد تایید بانک مرکزی و فعال و شماره تلفن همراهشان نیز به نام خود فرد بوده، تمام وجه را در ایام اول آزادسازی سهام عدالت دریافت کرده اند.
مشمولان سهام عدالت باید توجه داشته باشند که با ارائه شماره حساب شبا و تلفن همراه به نام خود از پروسه شناسایی مشتری نزد بازار سرمایه (ثبت نام در سجام، هویت سجام، ارائه مدرک و...) معاف شدند.
در این میان برخی افراد همچنان با مشکل شماره تلفن همراه به نام خود روبرو هستند و برای برخی افراد نیز بانک مرکزی شماره شبای آنها را تایید نکرده است. حتی افرادی هستند که شماره شبای آنها تایید شده اما بیش از شش ماه است که حساب آنها راکد بوده و نمی توان وجه این افراد را به حسابشان واریز کرد.
از طرف دیگر سبد سهام عدالت سهام داران در بعضی شرکت های کارگزاری قابل مشاده نیست و این مشکل زمانی برطرف خواهد شد که این شرکت ها سیستم های خودرا بروز رسانی کنند.
منبع:

1399/04/15
17:31:27
5.0 از 5 امتیاز
2257
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات