قیمت اوراق مسكن باز هم افزایش یافت

قیمت اوراق مسكن باز هم افزایش یافت قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسكن كه بعد از افزایشی چشمگیر در اردیبهشت ماه، باردیگر كاهشی شده بود، باردیگر اوج گرفته است به طوریكه آخرین قیمت (قیمت اوراق خرداد امسال) بیشتر از ۷۶ هزار تومان است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن که فروردین و اردیبهشت سالجاری، ۸۰ هزار تومان بود، در خردادماه به ۵۷ هزار و ۱۰۰ و ۵۵ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش یافته بود. اما روند کاهشی این اوراق ادامه نیافت و الان شاهد آن هستیم که قیمت این اوراق به محدوده ۷۶ هزار تومان رسیده است.
بر این اساس تسه (اوراق) فروردین، اردیبهشت و خرداد سالجاری به ترتیب ۷۵ هزار و ۲۰۰، ۷۵ هزار و ۴۰۰ و ۷۶ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت دارد.
تسه فروردین، اردیبهشت و خرداد سال ۱۳۹۸ هم به ترتیب ۷۴ هزار و ۴۰۰، ۷۴ هزار و ۵۰۰ و ۷۴ هزار تومان قیمت دارند. قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر با قیمت ۷۴ هزار و ۱۰۰ و در مرداد و شهریور سال ۱۳۹۸ هم با قیمت ۷۴ هزار و ۹۰۰ تومان داد و ستد می شود.
قیمت اوراق مهر، آبان و آذر سال قبل هم ۷۴ هزار و ۳۰۰، ۷۴ هزار و ۲۰۰ و ۷۵ هزار و ۲۰۰ تومان بوده و هر برق اوراق تسهیلات مسکن در دی، بهمن و اسفند سال قبل هم با قیمت های ۷۳ هزار و ۹۰۰، ۷۴ هزار و ۸۰۰ و ۷۴ هزار و ۷۰۰ تومان داد و ستد می شود.
ازاین رو هزینه وام مسکن در این گزارش بر مبنای آخرین قیمت که همان قیمت اوراق خرداد سالجاری (۷۶ هزار و ۳۰۰ تومان) است، محاسبه شده است.
قیمت اوراق برای مجردها و متاهل های تهرانی
بر این اساس، با عنایت به این که مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند که شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰ میلیون تومان جعاله می شود؛ ازاین رو برای ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۷۶ هزار و ۳۰۰ تومانی ۱۵ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان می شود که با در نظر گرفتن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق به مبلغ شش میلیون و ۱۰۴ تومان خریداری کنند، ۲۱ میلیون و ۳۶۴ هزار تومان می شود.
زوج های تهرانی هم بر همین مبنا می توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ ازاین رو زوجین باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۳۰ میلیون و ۵۲۰ تومان است که همراه با شش میلیون و ۱۰۴ هزار تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۳۶ میلیون و ۶۲۴ هزار تومان پرداخت کنند.
قیمت اوراق در سایر استان ها
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر به ۸۰ میلیون تومان رسیده که برای آن باید ۱۶۰ برگه خریداری شود که هزینه آن ۱۲ میلیون و ۲۰۸ هزار تومان است. این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که باید برای آن ۱۲۰ برگه خریداری شود که هزینه آن ۹ میلیون و ۱۵۶هزار تومان می شود.

منبع:

1399/04/21
15:24:50
5.0 از 5 امتیاز
2515
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , هزینه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات