وزیر راه و شهرسازی:

نحوه نام نویسی وام ودیعه مسكن به زودی اعلام می شود

نحوه نام نویسی وام ودیعه مسكن به زودی اعلام می شود به گزارش ساسان گستر وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: كارگران و حقوق بگیران با حقوق و درآمد ثابت می توانند بعد از ثبت نام و دریافت كد تاییدیه، با ستاندن گواهی (كسر از حقوق) و بدون نیاز به ضامن به بانكهای عامل مراجعه كنند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از صدا و سیما، محمد اسلامی در حاشیه جلسه سه جانبه ویدئو کنفرانسی با وزرای حمل و نقل افغانستان و ازبکستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به زودی و در چند روز آینده نحوه نام نویسی و ثبت نام از متقاضیان ودیعه مسکن مستأجران اعلام خواهد شد. وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: این ودیعه برای متقاضیان ساکن شهر تهران ۵۰ میلیون تومان، در کلانشهرها ۳۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان است. وی ادامه داد: کارگران و اقشار حقوق بگیر با حقوق و درآمد ثابت می توانند بعد از ثبت نام در سامانه مربوطه و دریافت کد تاییدیه و با ستاندن گواهی (کسر از حقوق) از محل کار خود و بدون نیاز به ضامن، به بانکهای عامل مراجعه کنند. بگفته وزیر راه و شهرسازی، در این طرح خانوارهای پنج نفره (پدر و مادر و سه فرزند) و کسانی که برای نخستین بار خانه اجاره می کنند (ازدواج کنندگان جدید) و خانه اولی ها در اولویت اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن هستند و بعد از ثبت نام، مبلغ به حساب مالکان خانه ها واریز می شود و بعد از اختتام مبلغ قرارداد، اصل مبلغ به بانک مسترد خواهد شد. وی ادامه داد: در این زمان، مستأجران فقط کارمزد این ودیعه را که ۱۳ درصد است پرداخت خواهند کرد. بگفته وزیر راه و شهرسازی، برای افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی کمیته امداد امام خمینی ره و سازمان بهزیستی نیز تسهیلاتی دیده شده است که از جانب خود دستگاه های مسؤول اطلاع رسانی خواهد شد. وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: جزئیات این طرح که از مدتی پیش وعده تحقق آنرا به مردم در ابتدای مرداد ماه داده بودیم بزودی و در چند روز آینده اطلاع رسانی خواهد شد و از جمله، معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی با حضور در رسانه ملی، امشب جزئیات این طرح را تشریح خواهدنمود. گفتنی است بر طبق این طرح، کمک ودیعه اجاره مسکن در تهران ۵۰ میلیون تومان، شهرهای بالای یک میلیون نفر (شامل مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است. سود ودیعه مسکن در این طرح، ۱۳ درصد است که ماهانه توسط مستأجران به بانک پرداخت می شود و اصل ودیعه پس از اتمام قرارداد اجاره، به بانک مسترد خواهد شد.
داشتن اجاره نامه رسمی و معتبر با کد رهگیری و درآمد ثابت برای کارگران و کارمندان، دو شرط اصلی دریافت این تسهیلات است که برمبنای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مشمول دریافت این تسهیلات خواهند شد.


منبع:

1399/05/02
17:17:27
5.0 از 5 امتیاز
2268
تگهای خبر: ارز , بانك , تسهیلات , دستگاه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات