برنامه های سازمان خصوصی سازی درمورد واگذاری بنگاه ها

خبری از مزایده و مذاكره نیست

خبری از مزایده و مذاكره نیست ساسان گستر: معاون شركت ها و قیمت گذاری بنگاه های سازمان خصوصی سازی با تاكید بر اینكه این سازمان برنامه ای برای واگذاری بنگاهها بوسیله مزایده یا مذاكره در سازمان ندارد، برنامه های سازمان خصوصی سازی درمورد واگذاری بنگاه ها را اعلام نمود.


ابوالقاسم شمسی جامخانه در گفت و گو با ایسنا، درمورد برنامه سازمان خصوصی سازی جهت آماده سازی و واگذاری بنگاهها در سال ۱۳۹۹ توضیح داد: برمبنای مصوبه اول اردیبهشت سال ۱۳۹۹ هیات واگذاری که ابلاغ گردید، نام ۱۹۱ شرکت در لیست واگذاری قرار دارد که مقرر است ۱۵ شرکت از فهرست یاد شده بعد از پذیرش در بازار سرمایه و ۲۳ بنگاه زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی بوسیله سه هلدینگ نیروگاهی بعد از پذیرش در بازار سرمایه واگذار شوند.
وی با اعلان اینکه ۱۳ بنگاه دیگر در چارچوب ETF واگذار می شوند، اظهار نمود: هفت شرکت نیز از قبل پذیرش داشتند و به مرور یا تدریجی و یا بلوکی عرضه می شوند. همین طور ۶۶ بنگاه که قابلیت پذیرش در بازار سرمایه را ندارند بعد از قیمت گذاری توسط کارشناسان رسمی دادگستری و تصویب هیات واگذاری بوسیله بازار سوم فرابورس عرضه می شوند و مابقی که شامل ۶۷ بنگاه می شود، بعد از اصلاح ساختار و ادغام تعیین تکلیف و واگذار خواهند شد.
معاون شرکت ها و قیمت گذاری بنگاه های سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه این سازمان برنامه ای برای واگذاری بنگاهها بوسیله مزایده و یا مذاکره در سازمان ندارد، اظهار داشت: همه شرکتها بوسیله بازار سرمایه شامل بازار اول و دوم بورس یا اول، دوم و سوم فرابورس یا چنانچه در چارچوب اموال و دارایی ها باشند، بوسیله بورس املاک یا کالا عرضه خواهند شد.
معاون شرکت ها و قیمت گذاری بنگاه های سازمان خصوصی سازی در ادامه با اعلان اینکه از سال۱۳۹۲ تا کنون، سازمان خصوصی سازی عرضه اولیه نداشته است، اظهار داشت: باتوجه به مصوبه هیات واگذاری و دستور وزیر امور اقتصاد و دارایی، ۱۸ شرکت که شامل سه هلدینگ تخصصی نیروگاهی می شود، تا آخر سال در بورس یا فرابورس عرضه اولیه خواهند شد.
منبع:

1399/05/10
23:21:16
5.0 از 5 امتیاز
2120
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , كالا
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات