نگاهی به تغییرات نرخ دلار در بهار امسال

نگاهی به تغییرات نرخ دلار در بهار امسال ساسان گستر: اطلاعات بانك مركزی از نرخ دلار در بهار امسال نشان میدهد كه قیمت فروش این ارز در بازار آزاد نسبت به زمستان سال قبل معادل 84.9 درصد افزایش یافته است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در گزارشی نرخ فروش دلار در بازار بین بانکی و بازار آزاد در بهار سال جاری را اعلام نموده که طبق آن در فروردین ماه دلار در بازار بین بانکی معادل ۴۲۰۰ تومان فروخته می شد و در همین ماه این نوع ارز در بازار آزاد به قیمت ۱۵ هزار و ۸۱۸ تومان فروخته شده است.
علاوه براین، در اردیبشهت امسال نیز نرخ فروش دلار در بازار بین بانکی و بازار آزاد به ترتیب معادل ۴۲۰۰ و ۱۶ هزار و ۱۹۳ تومان بوده است.
همچنین، طبق این گزارش دلار در اسفند ماه در بازار بین بانکی معادل ۴۲۰۰ تومان و در بازار آزاد به قیمت ۱۷ هزار و ۵۵ تومان فروخته شده است.
بنابراین، دلار در بازار بین بانکی با نرخ ۴۲۰۰ تومان و در بازار آزاد با میانگین نرخ ۱۶ هزار و ۵۲۲ تومان در بهار سال جاری معامله شده است.
طبق این گزارش، از آنجاکه در سه ماهه پایانی پارینه نرخ فروش دلار در بازار بین بانکی ۴۲۰۰ تومان و در بازار آزاد نیز بطور متوسط ۱۴ هزار و ۲۹ تومان بوده است، در مقایسه با بهار امسال در بازار آزاد با ۸۴.۹ درصد رشد روبه رو شده است.
علاوه براین، در طول این مدت نرخ این ارز در بازار بین بانکی نیز نسبت به زمستان پارینه تغییری نکرده و ثابت مانده است.
منبع:

1399/05/11
15:18:59
5.0 از 5 امتیاز
1884
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات